Dekoracje okien: siła skromności

W oszczędnie urządzonym salonie równie prosta jest aranżacja okien. Nie ma tu sutych drapowań ani przyciągających wzrok wzorów. Jedynie proste rolety rzymskie i tak samo skromne zasłony. W nowoczesnym wnętrzu taka dekoracja w zupełności wystarczy.


Gospodarzom zależało, aby przez okna i drzwi balkonowe, znajdujące się w salonie, wpadało dużo naturalnego światła, a zarazem chcieli zapewnić sobie poczucie prywatności. Oczywistym wyborem stała się więc dwuwarstwowa aranżacja okna - zasłony z grubszej tkaniny, rozsuwane po zapadnięciu zmroku oraz rolety rzymskie z organdyny, którymi można przysłaniać szyby w dzień. Ten delikatny materiał jest niemal zupełnie przezroczysty, nie zaciemnia więc pomieszczenia. Jednocześnie uniemożliwia obserwowanie z zewnątrz tego, co dzieje się w mieszkaniu. Z organdyny zawsze szyto firanki, a obecnie także ich nowoczesną wersję, czyli rolety.Warto wiedzieć

Rolety rzymskie bywają samodzielną dekoracją okna lub tylko uzupełnieniem zasłon, zarówno prostych, jak i misternie upiętych. Ich uniwersalność sprawia, że ostatnio są bardzo popularne. Rolety możemy kupić gotowe albo zlecić ich wykonanie w punkcie aranżacji okien. Wtedy zyskujemy dużo większy wybór tkanin, a także pewność, że zostaną idealnie dopasowane do okien.

Rolety rzymskie szyje się z rozmaitych tkanin - od woali, przez płótna, kretony i tafty, po materiały obiciowe. Wybór stopnia przejrzystości tkaniny powinien zależeć od tego, czy roleta ma przepuszczać światło, czy szczelnie zasłaniać okno.

Zdjęcie Dekoria Roleta rzymska Padva Chenille Zdjęcie Dekoria Roleta rzymska Romantica Florencja Zdjęcie Modnefirany Roleta rzymska Capuchino Zdjęcie Roleta rzymska FALBANA 44161096
Dekoria Roleta rzymska Dekoria Roleta rzymska Roma Modnefirany Roleta rzymska Roleta rzymska FALBANA
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info