Lodowy hotel w Szwecji. Jest też polski akcent!

Szwedzki hotel wybudowany z ponad tysiąca ton lodu.

W Szwecji, 200 kilometrów na północ od koła podbiegunowego, został zbudowany Ice hotel. Na jego budowę wykorzystano 30 tysięcy ton mieszanki śniegu i lodu z pobliskiej rzeki Torne. Kolejne 1000 ton lodu posłużyło do stworzenia mebli oraz całego wnętrza lodowego hotelu.

W środku znajdziemy bar, recepcję, luksusowe apartamenty, salę główną oraz kościół. Co roku pojawia się również projekt specjalny. W tym roku stworzono nowość - teatr na lodzie. Dzięki temu możliwe jest organizowanie imprez tanecznych, operowych, muzycznych i komediowych przez cały sezon.

design, aranżacje, hotelfot. icehotel.com/ Paulina Holmgren

Nad wyglądem hotelu pracowało wielu artystów z całej Europy między innymi Ulrika Tallving ze Szwecji i Urs Koller ze Szwajcarii, Emma Curden, Theodor Fahlén, Gabriella Bulin oraz polscy artyści Tomasz Czajkowski i Eryk Marks, którzy stworzyli w jednym z apartamentów dekoracje inspirowane sztuką ludową. W każdym pomieszczeniu widoczne są inspiracje z różnych dziedzin życia, style z różnych krajów i dodatkowe atrakcje.

Lodowy hotel na zdjęciach robi ogromne wrażenie. Ciekawi jesteśmy efektu na żywo jest. A Wam jak podoba się taka budowla?

Więcej o: