Imm Cologne 2015 z Oskarem Ziętą i Maciejem Karpiakiem

Polski design w Kolonii.

Międzynarodowe Targi Mebli i Wyposażenia Wnętrz w Kolonii to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie designu. Skupiają się przede wszystkim na projektowaniu mebli oraz wnętrz, ale prezentujące także nowoczesne materiały i innowacyjne technologie, będące podstawą współczesnego wzornictwa.

Podczas Imm Cologne w Galerie Ruttkowski68, będzie miała miejsce wystawa dwóch polskich projektantów: Macieja Karpiaka oraz Oskara Zięty. Od 19 do 25 stycznia będzie można zobaczyć nie tylko wyrafinowane projekty wielkich umysłów, ale także niebanalną instalację, która do ostatniej chwili pozostanie tajemnicą.

20 stycznia odbędzie się generalne otwarcie wystawy, podczas której projektanci będą pokazywać, w jaki sposób powstaje design Oskara Zięty. Dodatkowo będzie można także poczęstować się produktami przygotowanymi na miejscu w nowoczesnych kuchniach projektu Macieja Karpiaka. Dwie kuchnie autorstwa Macieja Karpiaka - pierwsza, już znana jako "N2" oraz kuchnia "N3", która będzie miała swoją premierę, wykonano z zaawansowanego materiału DuPont™ Corian®, drewna i aluminium.

oskar ziętaFot. mat. prasowe

Oprócz kuchennej rewolucji Macieja Karpiaka, goście będą mogli zapoznać się z produktami sygnowanymi marką Zieta. Będą to metalowe obiekty z kolekcji FiDU (głównie rodzina stołków PLOPP) oraz PAKIET, czyli kolejna odsłona ekspansji wolumetrycznej w postaci drewnianych elementów, z których konstruuje się stół oraz krzesła. PAKIET to system wielorazowego użytku - możemy go stale rozkładać i składać na nowo. Dodatkowo, dzięki swojej modułowej formie, jest bardzo łatwy w transporcie i przechowywaniu. Jest to przełomowy projekt Oskara Zięty, gdyż po raz pierwszy stworzył produkt ze sklejki.

Poza galerią Zieta będzie wystawiać swoje produkty na stoisku M030 w sekcji 2.2 Pure Village. Tam odwiedzający zobaczą wszystkie najnowsze projekty, m.in. kolekcję stalowych luster Tafla, innowacyjny Carbon Table czy też FiDU Alphabet (zestaw liter zaprojektowanych przez Mariana Misiaka - specjalistę w dziedzinie typografii). Poza obiektami związanymi z technologią FiDU, goście będą mogli zobaczyć system modułowych mebli 3+, tym razem w lżejszej wersji aluminiowej. Dodatkowo zaprezentowane będą modele 3D większości produktów marki Zieta.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>