Owocowy koktajl we wnętrzach

Choć nasze wnętrza zdominowała stonowana, skandynawska kolorystyka, trudno jest uciec od tego, że latem mamy ochotę na coś bardziej soczystego!

Wystarczy kropla koloru by przełamać neutralne biele i szarości, zachowując minimalistyczny charakter wnętrza. Czasem warto pójść o krok dalej - i dać się porwać emocjonalnym i bezkompromisowym połączeniom barw. Słoneczne odcienie limonki, mango, truskawki czy kiwi to prawdziwa energetyczna bomba dla naszych czterech kątów!

Limonkowe orzeźwienie

Akcenty w tym modnym kolorze wprowadzą do domu sporo świeżości. Niezależnie od tego, czy wybierzemy neonowy - czy bardziej zielony, spokojniejszy odcień - ten kolor w delikatny sposób ożywi wnętrze. Limonka idealnie sprawdzi się na ścianie. To odcień, który dobrze kontrastuje z całą gamą bieli i szarości. Wzrok dodatkowo przyciągnie wyrazista forma.

Składane poroże Foldit lub ręcznie malowana rzeźba duetu Paper Sculpture to akcenty, obok których trudno przejść obojętnie. Wypełniony lekkim granulatem i produkowany lokalnie puf o charakterystycznym kształcie to pomysł, który przyniósł Oskarowi Perkowi rozpoznawalność i komercyjny sukces. Poza soczystą limonką dostępne są pufy w kilkudziesięciu różnych kolorach.

Soczysta cytryna

Ten kolor to czysta energia! Według psychologów żółty poprawia nastrój i pozytywnie nas nastraja. Dodatki i meble w cytrynowym odcieniu zdecydowanie rozjaśnią wnętrza i wniosą do domu trochę słonecznej aury. To idealny kolor na dobry początek dnia - z powodzeniem odnajdzie się więc w kuchni i łazience. Urzekł nas stolik z pracowni Dajmidesign, który może pełnić zarówno funkcję skrzyni, jak i siedziska. Mebel jest wykonany w całości ze sklejki bukowej, z malowaną żółtą farbą akrylową pokrywą.

Dla tych, którzy preferują stonowaną paletę barw dobrym rozwiązaniem będą wyraziste akcenty. Daj Mi Nogę to niewielka polska manufaktura, która oferuje toczone nogi do mebli w różnych kolorach i formach. Mnogość dostępnych wzorów zachęca do odświeżania meblarskich perełek sprzed dekad - ale również do innych barwnych eksperymentów.

Owoce lata: truskawka i malina

Sezon truskawkowy co roku zwiastuje nadejście lata. I choć z letnią porą z reguły kojarzy nam się smak lub zapach tych owoców, prawdziwą ozdobą naszych wnętrz może stać się ich głęboki kolor. Malinowa i truskawkowa paleta oferuje wiele odcieni - od tych bardzo nasyconych do mlecznych, nieco rozcieńczonych barw. Zawsze będą one jednak wyrazistym akcentem w aranżacji wnętrza.

Lampa Trójnóg to miniaturowa wersja popularnej lampy sztalugowej studia Lightwood , założonego przez trójkę znajomych: architekta, technologa drewna i elektrotechnika. Choć firma działa dopiero od roku, oferowane przez Lightwood ręcznie wykonywane lampy zyskały już sporą popularność.

ZOBACZCIE POLSKI DESIGN W NAJMODNIEJSZYCH KOLORACH LATA>>
Więcej o: