Mieszkanie rodziny z małymi dziećmi

To mieszkanie w Poznaniu jest idealne do pracy i zabawy.

Dzisiaj zaglądamy do mieszkania w Poznaniu (o powierzchni 60 m kw.), zaprojektowanego przez architektów z pracowni mode:lina architekci / architecture studio (Paweł Garus & Jerzy Woźniak). Projekt nazwali D79 House.

" Jesteśmy rodziną z małymi dziećmi, które idą do szkoły" - ta myśl była punktem wyjścia do zaprojektowania wielofunkcyjnej przestrzeni domu, która pozwoli pogodzić wiele różnych obowiązków - szkolnych i domowych. Inwestorowi zależało na stworzeniu przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni.

Architekci z pracowni mode:lina w ścisłej współpracy z inwestorem pomogli stworzyć wymarzone wnętrze przyjazne do zabawy i pracy.

"Potrzebowaliśmy tak zorganizować przestrzeń, aby dzieci mogły się swobodnie bawić, schować swoje zabawki, podczas gdy ja będę miała swoją wymarzoną białą kuchnię z wyspą i duży dębowy stół"

- mówi właścicielka mieszkania.

Projektanci z mode:lina architekci zaprojektowali otwartą przestrzeń salonu oraz kuchni. Kuchnię wyróżnia duża biała wyspa, białe meble oraz drewno na ścianach. Duży dębowy stół z różnymi stylowymi krzesłami to doskonałe miejsce do codziennej pracy, a także miejsce spotkań ze znajomymi.

Inwestorowi zależało również aby goście czuli się jak u siebie w domu. Układ mieszkania doskonale sprawdza się podczas spotkań ze znajomymi oraz imprez rodzinnych. Jest dużo miejsca do siedzenia zarówno przy stole, jak i na sofę.

Sypialnia to azyl właścicieli. Ideę jaka związana była z sypialnią trzeba było połączyć z koniecznością przechowywania ubrań i innych rzeczy. Projektanci zaproponowali duży regał na książki, który odgradza sypialnię od reszty świata. Aby nadać wnętrzu ciepły i przytulny klimat zastosowano drewniane elementy oraz tkaniny.