Wybieramy lampę stołową

Oświetlenie nadaje charakteru każdemu wnętrzu, dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie lamp. To one kreują nastrój i klimat, jaki panuje po wejściu do pomieszczenia. Ważny jest wygląd lampy, a także jej moc i zastosowanie.

Lampy stołowe stawiane są na płaskich stołach i komodach. Stanowią idealne dopełnienie oświetlenia ogólnego i mają różne zastosowanie. Na ogół są wykorzystywane, jako miejscowe źródło światła, np. do oświetlenia kącika do czytania lub miejsca pracy. Jeżeli zależy nam na doświetleniu biurka wybierajmy modele, które nie będą rzucać zbędnych cieni lub zbyt jaskrawego tzw. zimnego światła. Inaczej będzie to męczyć nasze oczy, co nie wróży dobrze dla naszego zdrowia.

Wybierając lampę stołową pamiętajmy o tym, że żarówki powinny być przesłonięte lub niewidoczne dla osób siedzących przy stole. Jeżeli posiadamy stół z błyszczącym lub szklanym blatem jest to szczególnie istotne, ponieważ taka powierzchnia odbija światło. Klosze zazwyczaj wykonane są ze sztywnych materiałów tekstylnych, które można wymienić od czasu do czasu.

Jeżeli traktujemy ten rodzaj lamp, jako element aranżacji wnętrza, najbardziej liczy się jej wygląd. Kupując lampę stołową możemy znaleźć zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne wzory. Kolorystyka, kształt i styl lampy powinien nawiązywać do wykończenia pomieszczenia. Zwróćmy szczególną styl pomieszczenia. Lampy stołowe bardzo często sprzedawane są w kompletach z lampami stojącymi. Poniżej zobaczycie przegląd modeli dostępnych na naszym rynku.

Więcej o: