Świąteczne WZORY po raz drugi

W świątecznej atmosferze spotkamy się z młodym designem! Druga edycja świątecznych WZORÓW odbędzie się w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy. Wydarzenie nawiązywać będzie do tradycji tego wyjątkowego miejsca, gdzie zakupy były nie tylko przyjemnością, ale dawały również możliwość zdobycia wyjątkowych rzeczy, ręcznie robionych przez najwyższej klasy rzemieślników!

Już w niedzielę 6 grudnia, ponad 180 wystawców pokaże meble, oświetlenie, ceramikę, zabawki, design dla zwierząt, wyroby papiernicze i wiele innych drobiazgów dla domu. Święta to czas zakupów i szalonej konsumpcji, ale organizatorzy chcą dać też alternatywę. Prezenty dla najbliższych na WZORACH można również wykonać własnoręcznie.

Warsztat dla dorosłych "Wióry lecą - stolarka dla kobiet"

Zapraszamy na warsztaty, na których uczestnicy będą mieli okazję poznać różne gatunki pachnącego drewna, spróbować swoich sił z dłutem i heblem oraz wykonać dla siebie drewniane ozdoby świąteczne. Dla chętnych możliwość wykonania bombek tapicerowanych!  Prowadzące opowiedzą też o obróbce drewna, podzielą się doświadczeniami z codziennej pracy warsztatowej i odpowiedzą na pytania związane ze stolarką, renowacją mebli i wszystkim co chcielibyście wiedzieć o ich pracy ale baliście się zapytać.

Dla dorosłych organizatorzy szykują również warsztat florystyczny, na którym w zamian za cenę materiałów, Agnieszka Kostrzyńska z kwiaciarni Stokrotka pokaże jak robić własne świąteczne wianki!

Jak zawsze na WZORACH dużo atrakcji dla najmłodszych

Mała Akademia Dizajnu razem z dziećmi zaprojektuje Dom Świętego Mikołaja! W pierwszej części dzieci dowiedzą się trochę o projektowaniu wnętrz, ale też o domach Mikołajów. W drugiej - każdy z uczestników zaadoptuje na swoje potrzeby pudełko,w którym urządzi dom swojego bohatera. Będzie można wykonać także pomocników, prezenty i zwierzęta, które nieodłącznie towarzyszą Mikołajowi.

Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność przyjścia na warsztaty.

Monika Mincewicz illustration - przestrzenne ilustracje  - warsztat dla dzieci i dorosłych.

Monika Mincewicz zajmuje się ilustracją, grafiką i fotografią artystyczną. W czasie jej warsztatu będzie można wykonać trójwymiarową ilustrację miasta lub pejzażu z tekturki do fragmentu tekstu. Następnie prace zostaną sfotografowane lustrzanką i uwiecznione w postaci gotowej ilustracji. Warsztat będzie się składał z następujących części: rozplanowanie ilustracji, szkic, wycinanie i przyklejenie kolejnych elementów, sfotografowanie całości.

Roly Poly przygotuje dla dzieci zabawę w projektanta - dzieci będą mogły zrobić własny projekt torebki i własnoręcznie przyozdobić ją wedle swojego pomysłu.

Uczestnictwo we wszystkich zajęciach jest darmowe, na warsztacie florystycznym i zajęciach Roly Poly, trzeba będzie ponieść tylko koszty zużytych materiałów.

Dokładne godziny rozpoczęcia warsztatów znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku oraz na stronie internetowej wzorytargi.pl

Organizatorzy stworzą również wzorową strefę prezentową - oprócz mebli, ceramiki i dobrze zaprojektowanych rzeczy do domu, będzie można mogli kupić prezenty dla najbliższych.

Strefa prezentowa będzie przedsmakiem WZOROWEGO Targu prezentowego który odbędzie się  od 18 do 23 grudnia  również w Domu Towarowym Bracia Jabłkowcy.

Przypominamy, na świąteczne WZORY zapraszamy 6 grudnia (niedziela) od godziny 11 do 20. Wydarzenie odbędzie się w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy (ul. Bracka 25 Warszawa)