Pierwszy w Polsce concept store z porcelaną z Ćmielowa i Chodzieży

Na mapie Krakowa powstaje nowe miejsce promujące najlepsze polskie wzornictwo- pierwszy w Polsce salon Ćmielów-Chodzież. W dniu otwarcia 27 lutego w butiku będzie można nie tylko kupić najnowsze i historyczne wzory porcelany z Ćmielowa, Chodzieży i Ćmielów Design Studio, ale także otrzymać pamiątkową filiżankę i porozmawiać o polskim wzornictwie. Gratką dla koneserów będą limitowane reedycje historycznych kolekcji, specjalne oferty promocyjne i upominki.

Londyn, Nowy Jork i Helsinki- to tylko jedne z kilku miast, w których w ubiegłym roku można było oglądać porcelanę z Ćmielowa i Chodzieży. Jej obecność na licznych wystawach i festiwalach designu świadczy o tym, że polska porcelana przeżywa swój renesans. Polskie Fabryki Porcelany odpowiadając na nowe tendencje i obserwacje zmieniającego się stylu życia, zaprezentują porcelanowe dziedzictwo w niekonwencjonalnej formie. Krakowski salon sprzedaży będzie ekspozycją zarówno tradycyjnej, ponad dwustuletniej porcelany z Ćmielowa i Chodzieży oraz najnowszych wzorów z Ćmielów Design Studio- jedynej w Europie tego typu pracowni projektowej pod opieką artystyczną ceramika Marka Cecuły.

Zależało nam na tym, żeby nasz pierwszy salon w Krakowie pokazywał najlepsze wzory polskiej porcelany. Pojawią się w nim klasyczne kolekcje, a także najnowsze projekty. Butik znajduje się w lokalizacji od lat kojarzonej w stolicy małopolski z porcelaną. Chcieliśmy podarować temu miejscu nowe życie, a przez to stworzyć w mieście nową przestrzeń, w której będzie można porozmawiać o polskim wzornictwie i przyjrzeć się jego ewolucjom na przestrzeni lat

- komentuje Inga Kamińska prezes Polskich Fabryk Porcelany.

Przestrzeń pierwszego stacjonarnego sklepu Polskich Fabryk Porcelany została podzielona na odrębne strefy dla 3 marek: Ćmielów, Chodzież i Ćmielów Design Studio. Zaprojektowane przez łódzką pracownię architektoniczną AR Design, a koordynatorem plastycznym był krakowski architekt, artysta plastyk Tomasz Ciepliński. Wnętrze nawiązuje do procesu tworzenia porcelany, pojawią się regały przypominające fabryczne wózki, na których transportuje się naczynia między procesem wypalania i zdobienia. Nowy salon to również przestrzeń do eksperymentowania. To tutaj poszukujący indywidualnych zestawów porcelany skorzystają z porad jak skomponować niepowtarzalne, spersonalizowane kolekcje naczyń zgodnie z trendem mix&match (mieszaj i łącz).

Oprócz pełnej oferty marek Ćmielów, Chodzież i Ćmielów Design Studio na miłośników porcelany czekać będą limitowane, koneserskie serie. Będzie można kupić reedycję unikatowych filiżanek z zaprojektowanego przez Wincentego Potackiego serwisu kawowego Goplana, a także inne naczynia użytkowe z lat 60. XX wieku m.in. wazony i misy w limitowanej serii. Przypomniane zostaną ćmielowskie rzeźby porcelanowe, które dziś są już ikonami stylu między innymi: "Sudanka" Henryka Jędrasiaka powstała w 1958 roku i "Lena" Wincentego Potackiego z lat 60. XX wieku.

Salon gwarantuje możliwość wykonania wyjątkowych, pojedynczych naczyń i ozdób, a także komponowania całych zestawów porcelanowych na indywidualne zamówienia. Chcąc sprawić komuś wyjątkowy prezent, można zamówić produkt z monogramem lub dedykacją.

Warto wspomnieć, że Polskie Fabryki Porcelany w swoim pierwszym, modelowym salonie, chcą wprowadzić na rynek nową jakość w komponowaniu porcelanowej zastawy stołowej. Podobne salony będą tworzone w innych miastach Polski.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA