Rozświetl swój dom, wybierając modne lampy do domu

Oświetlenie to bardzo ważna kwestia w każdym domu - pozwala zaakcentować niektóre miejsca, nadaje wnętrzu charakteru. Warto mieść w swoim domu stylowe i modne lampy, których głównym zadaniem jest nie tylko rozświetlić pomieszczenie, ale również stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Wybierając odpowiednią lampę do swojego mieszkania należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Najważniejszym z nich jest odpowiedź na pytanie, jaki rodzaj oświetlenia wybrać?

Chyba nikt nie wyobraża sobie wnętrza pozbawionego oświetlenia. Szeroki wybór tego rodzaju produktów sprawia, że zakup może stanowić wyzwanie. Wybierając lampy sufitowe należy zwrócić uwagę na podział tych produktów. Przede wszystkim lampy tego typu dzielą się na: plafony, żyrandole, listwy, halogeny punktowe czy reflektory. Oświetlenie powinno być dobrane do rodzaju wnętrza. Duże żyrandole stanowić będą znakomitą ozdobę każdego salonu, przyciągają uwagę i posiadają wiele punktów świetlnych. Plafony to płaskie lampy, które rzucają rozproszone światło na suficie. To rozwiązanie, które lepiej sprawdzi się do korytarza, przedpokoju czy mniejszej łazienki. Świetnym elementem dekoracyjnym są halogeny punktowe oraz listwy. Te pierwsze najczęściej umieszcza się bezpośrednio w suficie, co daje ciekawy efekt i pozwala dowolnie rozplanować oświetlenie danego pomieszczenia. Do zwisów i reflektorów zaliczamy tego typu lampy, które posiadają tylko jedno źródło światła - w zależności od mocy, uzyskamy jaśniejsze bądź delikatniejsze oświetlenie. Takie rozwiązanie będzie idealne do niedużej kuchni czy gabinetu.

Niezbędnym wyposażeniem praktycznie każdej sypialni i salonu są lampki nocne i stołowe. Posiadają niewielkie rozmiary i mogą pełnić dwie funkcje: ozdobną oraz funkcjonalną. Modele typowo biurkowe przeznaczone są do użytkowania przy pracy. Można je dowolnie ustawić na meblu, często posiadają mocowanie przy pomocy specjalnego klipsa. Dzięki temu lampkę można przypiąć do ramy stołu czy stolika nocnego. Mają także możliwość regulacji nachylenia. Drugim rodzajem są lampki stołowe i nocne, które pełnią także rolę ozdobną. Dają bardziej rozproszone światło niż modele biurowe. Tutaj wybierać możemy spośród lamp nowoczesnych o prostej formie, czy bardziej wyszukanych i dekoracyjnych. Znaczenie ma także klosz - najczęściej jest on owalny lub w kształcie ściętego stożka.

Ostatnim typem są lampy podłogowe, które mogą być użytkowane podczas czytania książki, czy po prostu do oświetlenia pomieszczenia. Dużą zaletą tych produktów jest to, że są one łatwe w przenoszeniu - można je dowolnie przestawiać w naszych potrzeb. W zależności od mocy urządzenia, ale także i dobranej żarówki możemy uzyskać światło bardziej rozproszone lub skupione. Jeśli nie wiesz, na jaką lampę podłogową się zdecydować, to skorzystaj z rankingu lamp podłogowych, który pomoże Ci znaleźć wymarzony produkt!