Niewielki balkon - jakie meble wybrać? Jak urządzić balkon?

Mieszkańcy bloków wiedzą, jak ważnym miejscem jest balkon. To niewielka namiastka prawdziwego ogrodu. Dlatego często jest naszym oczkiem w głowie i chcemy, by wyglądał znakomicie. To miejsce, w którym możemy odpocząć, odstresować się po ciężkim dniu lub choć trochę poobcować z naturą. Wypoczynek w takim miejscu jest naprawdę ważny, dlatego należy zadbać oto, by balkon prezentował się znakomicie, był funkcjonalny i zapewniał takie same warunki jak nie jeden taras.

Pomimo tego, że balkon jest niewielkim miejscem, to możemy tutaj swobodnie spędzać wiele czasu. Warto przede wszystkim zainwestować w meble ogrodowe oraz fotele i krzesła ogrodowe, na których usiądziemy, by np. przeczytać książkę. Tradycyjne zestawy są bardzo rozbudowane - zawierają wiele elementów, nadają się do ogrodów czy na tarasy. Jednak dostępne są także meble, które w sam raz nadadzą się na balkon. Tutaj przede wszystkim musimy zadbać o jedno - nie możemy zagracić przestrzeni dookoła nas. Funkcjonalny balkon to taki, na którym możemy się swobodnie poruszać i miło spędzać czas.

Przede wszystkim przydadzą się krzesła lub fotele ogrodowe. Te pierwsze dają nam możliwość większego odpoczynku, ponieważ często posiadają opcję regulacji oparcia i pochylenia siedziska. Posiadają podłokietniki, na których swobodnie możemy oprzeć ręce. Możemy dobrać do nich wygodne i piękne poduszki, które zwiększą komfort użytkowania. Oprócz tego znajdziemy też krzesła ogrodowe, które pasują m.in. do stolików. Najlepiej wybrać modele składane - bez przeszkód schowamy je zimą lub w momencie, gdy będziemy potrzebować więcej przestrzeni. Zestawy mebli ogrodowych najczęściej składają się z krzeseł lub foteli oraz niewielkiego stolika bądź kompletu z sofą. W przypadku bardzo małego balkonu znakomitą opcją będzie wybór podwieszanego blatu, który montujemy na specjalnych haczykach na balustradzie. To rozwiązanie, które zaoszczędza wiele miejsca.

Niezależnie od tego, czy wybieramy zestaw mebli, czy krzesła lub fotele - zwróćmy uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane. Najczęściej produkuje się je z rattanu naturalnego bądź tzw. technorattanu. To tworzywo, które przypomina swoim wyglądem produkt naturalny, jednak jest łatwiejszy w pielęgnacji i utrzymaniu czystości. Oprócz tego najczęściej korzysta się także z metalu, szkła lub tworzywa sztucznego.