Nastrojowe wieczory w bloku?

Kto z nas nie marzy w trakcie długiej zimy o miłych, ciepłych wieczorach przy kominku?

 

Kto z nas nie marzy w trakcie długiej zimy o miłych, ciepłych wieczorach przy kominku? Do tej pory luksus posiadania kominka należał tylko do szczęśliwych posiadaczy domów, willi
i pałaców. Dzisiaj jego ciepłem i igrającymi ognikami może się cieszyć każdy. Jest nawet lepiej, nie musimy martwic się o drewno. Odpada nam problem składowania opału i wynikający z tego bałagan.

 

Fot. floez.de
Kominek Blomus Chimo

 

Firma Blomus ma w swojej ofercie kominki dekoracyjne na biopaliwo. Kominek nie wymaga od nas posiadania przewodów kominowych. Do montażu takiego kominka potrzebujemy trochę wolnej ściany, najlepiej w salonie albo w sypialni, by siedząc na sofie, kanapie lub wylegując się w łóżku, móc obserwować ogień i delektowali się jego ciepłem.

Kominek został zaprojektowany w kilku wersjach, jedne są prostsze w formie, inne bardziej wyszukane. Materiałem, który tutaj dominuje jest stal nierdzewna oraz szkło.

 

Fot. radius-design.com
Kominek Radius Design

 

Piękny prawda? Szkoda tylko, że w zestawie nie ma urządzenia naśladującego odgłos strzelającego w kominku drewna.

Projekt kominka dla firmy Blomus wykonała firma Floez Industrie Design. Działające na podobnej zasadzie kominki mają również w swojej ofercie inne firmy, np. Radius Design.

 

babeczkaa

 

 

Więcej o: