Ile funkcji posiadają twoje meble?

Fotel czy kanapa? Wazon czy akwarium? Co dziś wybierzesz?

 

 

Półkotapczany, meblościanki - meble wielofunkcyjne to pomysł dość już wiekowy. Dziś, w czasach gdy trudno jest wyróżnić się kolejną kanapą czy stolikiem, designerzy coraz częściej powracają do idei różnorakiej użyteczności sprzetów.

 

 

 

transformer chair

 

 

 

TRANSFORMER CHAIR - projekt Roela Verhagen Kaptein to stworzony do małych przestrzeni fotel, który z niewielkim wysiłkiem zamienić można w leżankę lub tapczan. Możemy zasiąść w nim samotnie z książką, a gdy przyjdą goście z łatwością przemieni się w wieloosobową kanapę.

 

 

 

EVOLUTIONARY CHAIR

 

 

 

Krzesełko do karmienia, które gdy maluch urośnie zamieni się w komplet ze stolikiem - taki mebel wiele osób pamięta ze swego dzieciństwa. EVOLUTIONARY CHAIR projektu Franka i Stanimiry Rafaschieri to kolejna wersja takiego sprzętu. Trzyczęściowy komplet składa się z siedziska dla niemowlaka, krzesełka oraz stolika. W zależności od potrzeb wykorzystać możemy jedną z kilku konfiguracji.

 

 

LOW LONG HYGIENE TABLE

 

 

 

Inny pomysł tych samych twórców to LOW LONG HYGIENE TABLE - czyli stolik kawowy, który z łatwością przemieni się w przewijak do pieluch. Mebel na pewno zostanie doceniony przez borykających się często z niewielką przestrzenią młodych rodziców.

 

 

 

POT FORTUNE

 

 

 

POT FORTUNE - to rozwiązanie dla osób, które bardziej od sprzetów użytecznych cenią sobie oryginalność. Krzesło jest jednocześnie doniczką ze stelażem, wieszakiem na parasole i po prostu siedziskiem. Urok i pomysł polega tu na możliwości podlewania rośliny wodą z kapiącego parasola - co jest podwójnie praktyczne. Nasza podłoga pozostanie sucha, kwiat zaś podlany.

 

 

 

NIGHT LIGHT/ALARM CLOCK

 

 

 

Nie tylko meble potrafią być wielofunkcyjne, równie dużą pomysłowością wykazują się projektanci dodatków. NIGHT LIGHT/ALARM CLOCK projektu Ming Hsu to budzik z lampką nocna. Ma on również możliwość odtwarzania muzyki, a jej przenoszenie umożliwia wbudowana karta pamięci. Mało? Urządzenie może również dystrybuować zapachy, ponieważ z tyłu zegara umieszczony jest pojemnik na olejki eteryczne.

 

 

 

FISH PLANT

 

 

Jeśli szukamy kontaktu z naturą, w wersji kompaktowej umożliwi nam go WAZON - AKWARIUM zaprojektowany przez Joe'a Doucet. Dzięki niemu nasza rybka może mieć styczność z roślinami, o których nawet jej się nie śniło.

 

 

 

 

 

CASULO

 

 

 

 

I na koniec pudełko którego zawartość spełnia wiele funkcji. Karton o wymiarach 120 x 80 x 80 cm zaprojektowany został przez zespół:Marcel Krings i Sebastian Muhlhauser. Wykorzystując ściany oraz umieszczoną wewnątrz zawartość 2 osoby, w 10 minut, bez użycia narzędzi zbudować mogą: łóżko z materacem, szafę, stół, regał, krzesło i dwa stołki.Wszystko z tego małego pudełka.

 

 

 

 

Jak to możliwe? Odpowiedź poniżej:

 

 

 

 

Marta Kołacz