Z widokiem na Hollywood

Wizyta w Hollywood, wieczór filmowy w jednym z najpiękniej usytuowanych kin, kąpiel w basenie z widokiem, a potem lampka czerwonego wina przy kominku - dla mieszkańców SKYLINE RESIDENCE to codzienność.

 

 

Hollywood stolica filmowego świata. Na wzgórzach wille producentów filmowych, aktorów tych mniej i bardziej znanych, w większości wykończone drogimi, luksusowymi materiałami, z basenem, lecz często o marnej jakości architekturze. W tym przypadku jest inaczej. Projektantom zależało na stworzeniu budynku naturalnie wkomponowanego w otoczenie, lecz bez utraty piękna oraz przy niewysokich kosztach.

 

Zaprojektowana przez Belzberg Architects, pracownię której założycielem jest uczeń Normana Forstera - Hagy Belzberg (który jest również właścicielem domu), willa utrzymana została w modernistycznym stylu lat pięćdziesiątych. Posiadając niesamowity walor jakim jest roztaczający się na wzgórza Los Angeles widok, właściciel postanowił stworzyć dom, w maksymalnym stopniu dopasowujący się do naturalnego otoczenia. Przy planowaniu projektu postanowiono wykorzystać wszystkie naturalne zalety terenu, dostosować się do źródła światła i wiatru, a także budować przy użyciu występujących w pobliżu materiałów budowlanych, co znacznie obniżyło koszty.

 

 

 

 

Ochrona przed bezpośrednim światłem słonecznym, jak najwięcej przestrzeni widokowej oraz maksymalne wykorzystanie dziennego oświetlenia to główne parametry, które uformowały przestrzeń wewnętrzną domu. Południowo - zachodnia fasada zwrócona jest ku zachodzącemu popołudniowemu słońcu. We wnętrzu stworzono więc korytarz, który oddziela i pełni rolę bufora pomiędzy nasłonecznioną fasadą a sypialniami. Północno - wschodnia strona rezydencji oferuje zapierający dech w piersiach widok na Los Angeles, Kanjon Laurel i dolinę San Fernando, dlatego z tej strony umieszczone są okna większości pomieszczeń. Kontakt z naturą widoczny jest w każdym elemencie domu. Znajomość kierunku wiejącego tu zazwyczaj wiatru pozwoliła na takie umiejscowienie otworów dużych rozmiarów drzwi werandy by mógł on delikatnie przewietrzać wnętrze.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednym z najciekawszych elementów jest umieszczony na ścianie domku gościnnego ekran kinowy. Dzięki temu, z tarasu położonej wyżej rezydencji oglądać można filmy, delektując się przy tym również oszałamiającym widokiem. Dom został tak zaprojektowany, że również pozostając wewnątrz, z każdego pomieszczenia oglądać możemy roztaczający się dookoła krajobraz. Niesamowite wrażenie robi salon, przeszklony z trzech stron wielkimi połaciami okien, wyposażony w nowoczesny w formie kominek ze stali nierdzewnej. Łazienka o minimalistycznym wyposażeniu, lecz za to z widokiem na okoliczną zieleń, to jedno z najpiękniejszych miejsc w domu.

 

 

 

 

Dbałość o każdy detal, dokładnie przemyślana i zaplanowana całość, niesamowity widok i pomysłowe kino sprawiają, że Skyline Residence to jedno z najprzyjemniejszych i najładniejszych miejsc do mieszkania, nie tylko w Hollywood.

 

Marta Kołacz

Więcej o: