Zamawiam widok

Widok z okna to ten element, który często decyduje o wyborze lokalizacji naszego nowego miejsca do mieszkania. Jedni chcą oglądać z okien panoramę wielkiego miasta, inni natomiast widzieć piękne drzewa i słyszeć ich szum.

Niestety nie zawsze możemy zamieszkać tam gdzie chcemy. Nie zawsze widok z 12 piętra nowoczesnego wysokościowca jest na miarę naszych możliwości. Niekiedy musimy mieszkać w małym domku za miastem, choć tęsknimy do wielkomiejskiego krajobrazu.

 


Rozwiązanie jakie w tej sytuacji można zaproponować jest proste ale niestety nie zastąpi nam oryginalnego widoku.

 


Pierwszy przykład widoku na zamówienie zaproponowała holenderska firma Nienke Sybrandy. Projekt dotyczy ogromnej zasłony, którą można udekorować okno. Dekoracja ta daje efekt padającego na okno cienia wielkiego drzewa. Dzięki niej na pewno poczujemy urok i siłę ''wiejącego'' za oknem wiatru. Przedstawiona na zdjęciu zasłona ma wymiary 340x560 mm, drzewo tworzą nadrukowane litery i symbole.

 

 

Fot. nsybrandy.nl

Fot. nsybrandy.nl

 


Drugim rozwiązaniem, dla tych którzy lubią światła wieżowców za oknem jest roleta zaproponowana przez Fiasko Design. Roleta występuje w kilku wersjach, możemy na przykład mieć za oknem światła Helsinek czy Tokio.

 

 

Fot. fiaskodesign.com

Fot. fiaskodesign.com

 

 

babeczkaa