Skrzydła wyobraźni

Styl i charakter mieszkania to odzwierciedlenie indywidualnego gustu właściciela. Zestawienia kolorystyczne, kompozycje meblowe, wszystkie dodatki tworzą niepowtarzalną całość - jednolitą bądź eklektyczną, w stylu bardziej tradycyjnym lub nowoczesnym.

 

 

Źródło:

 

Dostosowanie się do temperamentu wnętrza a jednocześnie wniesienie własnego kolorytu do wystroju już panującego to nie lada wyzwanie dla aranżowanego przedmiotu. Ale i przedmiot jest nie byle jaki - zabudowy marki Komandor.

 


Inspiracje dla wnętrza
Szafa dawno już przestała być tylko meblem, wkomponowanym w struktury domowego wyposażenia i panującej kolorystyki, nabierając zasłużonych funkcji dekoracyjnych i ozdobnych.

 

 Fot. Komandor - Profil stalowy metalowo-srebrny - szyba lakierowana czerwona

Fot. Komandor - Profil stalowy metalowo-srebrny - szyba lakierowana czerwona

 


Nie do przecenienia są naturalnie jej cechy użytkowe - funkcjonalność, pojemność, wygoda
- ale faktem jest, że główny ciężar ogólnego waloru szafy spoczywa właśnie na wyglądzie jej skrzydeł. Fason drzwi stał się niemalże walorem artystycznym, równie cennym jak designerska rzeźba w salonie czy obraz na ścianie.

 


W aranżacjach zabudowy wnętrz firmy Komandor można odnaleźć nieograniczony wachlarz możliwości projektowych z zastosowaniem szerokiej gamy materiałów wykorzystywanych w produkcji, począwszy od płyty meblowej, poprzez odporne na odkształcenie maty rattanowe, bambusowe, loom, szkło malowane lacobel, lacomat - wszystkie w bogatej palecie barw - a skończywszy na szybach mlecznych i lustrach (podklejanych folią zabezpieczającą przed odpryskiwaniem i zwiększającą odporność na stłuczenia). Powierzchnia skrzydła może być jednolita lub stanowić dowolna kompozycję, sposób łączenia surowców i aranżacji kolorystycznych zależy od indywidualnego gustu. Według projektantów firmy to za sprawą niezwykłych zestawień elementów składowych szafy nabierają właściwego kształtu i wyrazu.

 

System stalowy - profil LUX czarny - szyba lakierowana ciemno-szara i szara metaliczna

System stalowy - profil LUX czarny - szyba lakierowana ciemno-szara i szara metaliczna

 

Niech błyszczy przede wszystkim
Szkło barwione jest jednym z najciekawszych materiałów wykorzystywanych przez firmę Komandor w swoich zabudowach. Lacobel, czyli szkło lakierowane, jest rodzajem przezroczystego szkła pokrytego po jednej stronie wysokiej jakości lakierem, który zapewnia bardzo gładki i regularnie błyszczący wygląd. Ma szerokie zastosowanie w przemyśle meblowym, zwłaszcza jako wypełnienie drzwi przesuwnych.

 

Wykorzystywany jest także w innych meblach takich jak: stoły, komody, biblioteczki, oszklone gabloty itp. Lcobel łączy walory estetyczne szkła z pięknem lakieru, dodatkowo jest odporny na zadrapania i łatwy w czyszczeniu. W ofercie firmy Komandor znajduje się aż 29 kolorów takiego szkła.

 

 

System stalowy - profil LUX czarny - szyba lakierowana ciemno-szara i szara metaliczna

System stalowy - profil LUX czarny - szyba lakierowana ciemno-szara i szara metaliczna

 


Lacomat, czyli szkło matowe
, jest neutralnym, matowanym i przezroczystym szkłem podobnym do szkieł piaskowanych i trawionych kwasem, składa się z tafli przezroczystego szkła pokrytej z jednej strony lakierem wysokiej jakości. Lakier jest nakładany na specjalnie wyselekcjonowane, duże tafle szkła w sposób zapewniający regularną i gładką warstwę. Powierzchnia szkła jest specjalnie zaimpregnowana w celu zapewnienia optymalnego przylegania lakieru. Doskonałym przeznaczeniem dla tego surowca są: kuchnie, łazienki, modne meble i szyby zespolone (szklane drzwi przesuwane, współczesne meble, szafki, półki, szafy).

 

Lacomat jest szkłem odpornym na plamienie i zadrapania od strony lakierowanej, a także na chemiczne substancje czyszczące (produkty na bazie alkoholi i rozpuszczalniki). Do wypełnienia skrzydeł drzwi Komandor korzysta z najwyższej jakości luster oraz szyb produkowanych przez jednego z największych producentów w Europie firmy Glaverbel z Czech.

 

 Profil aluminiowy LAZURYT - anoda naturalna - szyba lakierowana jasny brąz - płyta wenge magia

Profil aluminiowy LAZURYT - anoda naturalna - szyba lakierowana jasny brąz - płyta wenge magia

 


Płyty bambusowe
to najnowszy, a zarazem jeden z najpopularniejszych naturalnych produktów będących surowcem do produkcji mebli. Szczególnie chętnie wykorzystywany jest jako wypełnienie drzwi przesuwnych. Bambus jest rodzajem wieloletniej trawy wodnej o twardniejących łodygach, która dzięki specyficznemu, nieregularnemu układowi włókien jest bardzo dekoracyjna. Łodygi bambusa, z których wyrabiane są maty, są podzielone węzłami, elementy te mają różną twardość i choć szlifowane, nigdy nie są całkowicie gładkie, co stanowi o niezwykłej urodzie tego surowca. Ponadto różnorodność struktury włókien i węzłów powoduje różną podatność na przyjmowanie barwy podczas bejcowania
i procesu karbonizacji. Bambus jest materiałem trudnym do obróbki i magazynowania, wynika to głównie z jego podatności na zmiany wilgotności otoczenia.

 

Z tego względu do produkcji płyt bambusowych firma Unitek Polska, która produkuje surowiec, stosuje płytę o podwyższonej wytrzymałości typu HDF i specjalną technologię klejenia. Dostępny w 13 kolorach.

 

Profil aluminiowy LAZURYT - anoda naturalna - szyba lakierowana jasny brąz - płyta wenge magia

Profil aluminiowy LAZURYT - anoda naturalna - szyba lakierowana jasny brąz - płyta wenge magia

 

Solidny grzbiet
Zabudowy wnętrz firmy Komandor wykonywane są z wysokiej jakości materiałów,
a o ich niezawodności świadczy solidnie zaprojektowana konstrukcja. Najważniejszymi elementami w systemach drzwi przesuwanych są profile, czyli ramy do drzwi (zwane ramiakami) oraz elementy jezdne (prowadniki górne i wózki dolne) pozwalające na prowadzenie skrzydła drzwi w torze dolnym i górnym. Ramiaki i tory wykonane są z dwóch rodzajów materiału. W systemach aluminiowych jest to - profil aluminiowy anodowany, lakierowany lub pokryty okleiną drewnopodobną, w systemach stalowych jest to taśma stalowa lakierowana lub pokryta folią PVC.

 


Magnetyt jest nowym systemem stalowym do drzwi przesuwanych zaprojektowanym przez firmę Komandor.

 

W skład systemu wchodzą: tory górne i dolne, ramiaki pionowe i poziome 10 mm,
do drzwi z płytą lub 4 mm, do drzwi z lustrem/szybą, wózek dolny oraz prowadnik górny. Nowatorstwo systemu polega między innymi na kształcie profilu stalowego, nowych mechanizmach jezdnych dolnych i prowadzących górnych, zastosowaniu w wózku dolnym korpusu odlewanego oraz kółka jezdnego zamocowanego na wahaczu, dzięki czemu uzyskano tłumienie drgań. Jesto jedyny system stalowy do drzwi przesuwanych, w którym mechanizmy jezdne i prowadzące ukryte są w profilu poziomym dolnym lub górnym i dzięki temu można w tym systemie wykonać drzwi z szybą przezroczystą.

 


System stalowy Lux oraz Standard różnią się kształtem profili pionowych. W systemie stalowym Lux można stosować różne dodatkowe rodzaje wypełnień skrzydła drzwi (np. płyty rattanowe, maty bambusowe). Ponadto w tym systemie można wykonać front łączony z dwóch lub więcej rodzajów wypełnień, dzięki łącznikowi stalowemu (zwanemu ramiakiem łączącym). Łącznik ten umożliwia łączenie zarówno dwóch płyt o tej samej grubości, jak również wypełnień typu płyta - lustro lub płyta - szyba.

 


W obu systemach stalowych zaleca się naklejanie pasków buforowych, tłumiących uderzenie drzwi o ścianę boczną, oraz pasków uszczelniających, które zapobiegają przedostaniu się kurzu, zakrywają szczeliny.

 

http://www.komandor.pl

 

Źródło: meble.pl