W angielskim stylu

Przedmioty dekoracyjne z kolekcji Antique w Galerii VOX wykonane zostały z mosiądzu z wykończeniem cynowym. Ich eleganckie faliste kształty, wygląd starzonego srebra i bogate zdobienia przywołują na myśl najlepsze wzory epoki Art Nouveau.

 

Źródło:

 

Warto może więc, przygotować śniadanie w angielskim, kolonialnym stylu.

 

 

Fot.1. Zestaw do herbaty Sentimental to piękne naczynia z cyny w stylu Art Nouveau. Składa się z dzbanka, mlecznika, cukiernicy. Ozdobne, stożkowe kształty naczyń zostały złagodzone zaokrągleniami krawędzi i lekko spłaszczone. Powierzchnia ścianek jest grawerowana, ozdobiona łukowatymi liniami. Pokrywki, jak zwieńczenie kopuły, wykończone metalową kulka służącą za uchwyt. Wszystkie przedmioty posiadają drewniane, bejcowane rączki ze zdobieniami w organicznym kształcie. Profilowane dzióbki dzbanka i mlecznika ułatwiają nalewanie. Przedmioty wykonane zostały ręcznie, każdy egzemplarz jest niepowtarzalny, mogą minimalnie różnic się rozmiarami czy detalami.

 

Fot. meble vox
Fot. Galeria VOX

 

Fot. 2. Elegancki zestaw do przypraw w stylu Art Nouveau. Porządek geometrycznych kształtów, prostych krawędzi został zakłócony niczym odbicie figur w krzywym zwierciadle. Nakrętki z ozdobnymi, pościnanymi ściankami tworzą dodatkowy element dekoracyjny. Pojemniczki z sola i pieprzem ustawione są na eleganckiej, prostokątnej tacce ze stopniowanym wykończeniem.

 


Fot. Galeria VOX

 

Fot. 3. Maselniczka w romantycznym stylu. Cynowa okrągła podstawa w kształcie patery z pogrubionym, ozdobnym rantem przykrywana jest kopułą z grawerowanymi ściankami i wydłużonym uchwytem. Wyjątkowa ozdoba każdego stołu.

 

Fot. galeria vox

Fot. Galeria VOX

 

Fot. 4. Stylizowana patera wykonana z cyny i szkła. Cynową, okrągłą podstawę na efektownej, grawerowanej nodze pokrywa szklana kopuła z wygodnym uchwytem. Doskonałe naczynie na ciasto, owoce. Prawdziwa ozdoba stołu z arystokratycznym, angielskim śniadaniem. Szklana pokrywa sprawia, że dłużej zachowają świeżość.

 

 

UWAGA: Wszystkie produkty posiadają Certyfikat Jakości Wyrobu Przeznaczonego do Kontaktu z Żywnością zaświadczający, że można go bezpiecznie używać jako zastawę stołową.

 

http://www.galeria.vox.pl

 

Żródło: meble.pl

 

Więcej o: