Luksusowa willa z kinem na dachu

Zobacz dom, który wystąpił w reklamie wódki.

 

 

Pisaliśmy już kiedyś o niezwykłym projekcie kina domowego umieszczonego na tarasie jednej z hollywoodzkich willi. Dziś budynek, również z Los Angeles, również z niezwykłym, umieszczonym na zewnątrz kinem domowym, ale także budynek o ciekawej modernistycznej architekturze i niebanalnym wnętrzu.

 

 

Jai house

 

 

jai house

 

 

 

Kiedy firma produkująca wódkę szukała dwóch budynków w Los Angeles, których styl stanowiłby kwintesencję miasta, by wykorzystać je w kampani bilbordowej, wybór padł na Disney Hall Franka O. Gehry oraz na Jai House Lorcana O'Herlihy. Choć dom, ze swym modernistycznym obliczem i basenem, niewątpliwie posiada hollywoodzki glamour, to jednak dzikie otoczenie kanionu, kilka mil w głąb od wybrzeża Malibu, nie odpowiadało twórcom reklamy. Budynek został więc za pomocą Photoshopa wklejony w plażowy krajobraz, być może pożyczony z Hawajów.

 

 

 

 

 

 

 

Usadowiony na skalistych zboczach gór Santa Monica, dom odpowiada na zainteresowanie właścicieli wschodnimi sztukami medytacji i a także ich chęci spędzania wolnego czasu w domu. Mieszkańcy to twórcy filmów dokumentalnych i ich trója dzieci, zainteresowani jogą i kinem postanowili, że w swoim domu będą mieli zarówno salę do ćwiczeń, gdzie mogą praktykować jogę oraz tak zaprojektowany dach, że można na nim urządzać przyjęcia i oglądać filmy.

 

 

 

 

 

 

Podczas gdy duże, matowe okna od północnej (wejściowej) fasady objawiają zwodzącą grę cieni postaci znajdujących się w strefie pokoju dziennego, sekcja przejrzystych szyb okiennych w centrum elewacji przyciąga uwagę ku basenowi, który rozciąga się pionowo ku zewnętrznemu krajobrazowi. Tuż przed wejściem kwadratowy staw przedłuża linię basenu. Po wschodniej stronie basenu, dwie szklane ściany, które można rozsunąć bądź zasunąć przemieniając salon w basenową werandę. Tuż obok basenu znajduje się również otwarty, zewnętrzny prysznic, z którego do woli korzystać można w upalne dni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wewnątrz domu nie zastosowano wyraźnych podziałów na pomieszczenia. Salon i jadalnia łączą się z kuchnią, gdzie głównym elementem wystroju są lady ze stali nierdzewnej. Piętro wyżej zaś sybarycka, luksusowa łazienka bez jakichkolwiek ścian czy parawanów dookoła wanny, staje się jednym z główną sypialnią, gdzie wielkie przeszklenia okien od sufitu do podłogi oferują zapierający dech w piersiach krajobraz. Całość domu robi niezwykłe wrażenie. Szereg rozwiązań takich jak ekran kinowy, basen, olbrzymie werandy to luksus ale też funkcjonalne udogodnienia, które sprawiają, że mieszkańcy tego domu rzadko kiedy mają ochotę go opuszczać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także:

Z widokiem na Hollywood

Natura i Niezależność

Angielska elegancja i luksus

 

 

Marta Kołacz

Więcej o: