Boskie Buenos

Jeśli wybierasz się do Buenos Aires, z pewnością nie możesz przeoczyć jednego z ciekawszych hoteli w tym mieście. Na to miano zasłużył bardzo oryginalny Faena Hotel + Universe.

 

 

Tekst: Izabela Kuś

Źródło:

 

Od samego wejścia wiadomo, że nie jest to tylko luksusowy 5 gwiazdkowy hotel. To starannie wykreowane miejsce. Nie na darmo właściciel Alan Faena , który jest projektantem mody zatrudnił jednego z najlepszych projektantów Philippe'a Starck'a.

 

Fot. Feana Hotel and Universe

Starck stworzył pełne przepychu miejsce, korzystając z różnych stylów w sztuce i architekturze . Przykładem mogą być sale konferencyjne - od edwardiańskiej elegancji po wiejski szyk. Nowoczesne meble mieszają się tutaj z szykownymi żyrandolami. Mury piwniczne z eleganckimi krzesłami. Wszystko jednak ma swoje miejsce i idealnie do siebie pasuje.

 

 

 

Właściciel hotelu nie zapomniał o rozrywce, jaka powinna towarzyszyć pobytowi poza miejscem zamieszkania. We wnętrzach hotelu znajdzie się coś dla amatorów zakupów, spa czy kulturalnych wydarzeń. W miejscu zwanym El Cabaret, doznasz muzycznego i teatralnego objawienia. To miejsce na duchową rozrywkę - poznasz tu np. historię tanga, zrelaksujesz się przy dźwiękach typowej muzyki z Buenos Aires. Kabaretowy wystrój jest jak najbardziej na miejscu. Dla wielbicieli teatru i sztuki aktorskiej stworzono miejsce zwane El Teatro del Faena. Purpurowe wnętrze ma stworzyć nastrój tajemniczości i magicznej aury. Na deskach tego niezwykłego teatru występują magicy i utalentowani artyści z Buenos Aires.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wystrój El Mercado miał nawiązywać do europejskich targów staroci i legendarnych kantyn z Buenos. W tym miejscu zasmakujesz tradycyjnej argentyńskiej kuchni. Najbardziej wyszukanym i najbardziej oryginalnym wnętrzem w całym hotelu jest niewątpliwie Bistro. Dość szczególne miejsce, w którym rozsmakujesz się w kuchni z całego świata. Biało - czerwony wystrój z pozłacanymi elementami na meblach, pięknymi żyrandolami i oryginalną ozdobą w postaci głów jednorożców jednych zachwyci, innych wprawi w osłupienie. Pomieszczenie to jest dostojne i przytulne zarazem.

 

 

 

 

 

Czerwień z bistro spłynęła do pokoi, których w całym hotelu jest 110. Ciekawe wnętrza, inspirowane projektami właściciela, zaś zaprojektowane przez Philippe'a Starcka pobudzają wyobraźnię. Nieco przestylizowane meble, mnóstwo ciemnego, eleganckiego drewna, kryształy i wszechobecna czerwień w odcieniu bordo. Skórzane i zamszowe kanapy tworzą nastrój w stylu starych bibliotek. Delikatne światło świec i lamp potęguje ten klimat.

 

 

 

 

 

 

 

 

Niektóre wnętrza są bardziej przestronne i jasne, dzięki białym, stylowym meblom. Jasne sypialnie zostały ozdobione kroplami czerwieni w postaci dywanów czy foteli. Dla bardziej wyrafinowanych gości, stworzono ciemne sypialnie, w których wykorzystano dużo bordowego koloru i skóry w tym właśnie odcieniu. Widoki z okien zapierają dech w piersiach, zaś przytulne, chociaż nieco ciemne sypialnie sprzyjają wypoczynkowi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Większość łazienek została zaprojektowana w jednym stylu - dużo białego marmuru, szkła, luster, które również ozdabiają meble, oryginalnej armatury i czerwonych akcentów, w postaci świec, kwiatów czy pojemników na drobiazgi. Widok na miasto zapewniają nie tylko okna, ale i wspaniałe balkony z mnóstwem świec, kwiatów i naturalnego drewna .

 

 

 

 

Jednym z przyjemniejszych miejsc do spędzenia wolnego czasu w hotelu jest Spa. Dla relaksu można skorzystać np. z łaźni tureckiej. Do tego masaże, zabiegi kosmetyczne czy lecznicze. Piękny basen usytuowany na terenie hotelu pozwoli cieszyć się dniem i porządnie odpocząć. Hotel Faena and Universe to wyrafinowane miejsce pełne dobrego designu, chociaż nieco przerysowanego. Dla mocnych osobowości, które chcą aktywnie spędzić czas, w luksusowym otoczeniu, wśród ciekawych przedmiotów. To hotel, który nie tylko oferuje nocleg, ale i szereg doznań, z których każdy możne coś wybrać dla siebie. Możesz poznać Argentynę, jej mieszkańców, kuchnie i zwyczaje. Pobyt w tym hotelu z pewnością Cię usatysfakcjonuje.

 

Źródło: dom.forto.pl

 

Zobacz także:

 

Jaskrawe kolory fotelu w Atenach

Podróże marzeń - Buenos Aires

Spódnica w stylu Flamenco