Modna klamka

W domu znajdziemy wiele drobnych, acz niebagatelnych elementów, które mają znaczący wpływ na jego wystrój, funkcjonalność, czy charakter. Niezwykle ważne są klamki, zarówno te drzwiowe, jak i okienne. To niedoceniane, a przecież niezbędne już od progu mieszkania detale, które oprócz praktycznych funkcji, mogą pełnić także rolę wyrafinowanej dekoracji. Odpowiednio dobrane do stylu pomieszczenia stają się przysłowiową kropką nad ?i" jego wystroju. Tym bardziej, że współczesne klamki to niejednokrotnie istne dzieła sztuki, projektowane przez znanych na całym świecie designerów.

 

 

 

Seria Comet Olivari

Seria Comet Olivari

Obecnie w modzie klamek możemy wyróżnić trzy główne style: romantyczny, ponadczasowy oraz styl nowoczesny, zwany także trendy. W stylu romantycznym inspirowanym minionymi epokami, znajdziemy mnóstwo obłych uchwytów klamek z dekoracyjnymi falami, fantazyjnymi łezkami, czy motywami roślinnymi. Dominującym kolorem tego stylu jest złoty, który doskonale wskrzesza klimat i wytworność dawnych salonów. Modny jest zarówno złoty połysk, jaki i złoty satynowy, czyli matowy. Niezwykle dekoracyjną barwą stylu romantycznego, podkreślającą jego przeszły rodowód, jest wyglądający jak postarzałe, czy zaśniedziałe złoto - antyczny brąz, który dodaje wnętrzu niezwykle nastrojowego charakteru. W stylu tym znajdziemy także ciekawe połączenia mosiądzu oraz porcelany w kolorze białym, kości słoniowej lub zdobionej barwnymi motywami kwiatowymi. Modele, w których zastosowano to niezwykle romantyczne rozwiązanie, odwołujące się do tradycji, to m.in. DOGE, TAGO i MELODY z oferty MANDELLI dostępnej w salonach INTERNO.

 

 

Fot. interno-meble.pl

Klamki Interno Lesmo Olivari

 

 

 

 

 

Styl ponadczasowy wyróżnia się bardziej uniwersalnym wzornictwem, które promowane jest jako rozwiązanie na lata. Klasyczne, proste i bardzo stonowane kształty uchwytów szybko się nie znudzą i będą aktualne przez długi czas. Nie ma tu miejsca na wyrafinowane i wyszukane formy, a dodatkowe elementy dekoracyjne wydają się zbędne. Barwy, które obowiązują w tym stylu to złoty w opcji lśniącej i matowej, a także klasyczny chrom w super połysku lub satynie. Bardzo modne są zestawienia połysku z matem w ramach jednego koloru bazowego, lub połączenia metalowych elementów z innymi materiałami. Niezwykle cenione przez klientów są modele z naturalnymi dodatkami tj. drewno, czy bursztyn. Najczęściej wykorzystywane tu gatunki drzew to: czereśnia, wenge, teak, dzika róża i grusza. Oryginalną nowością, którą proponuje OLIVARI jest połączenie mosiądzu z naturalną skórą - klamka serii CLUB. To nie tylko interesujące, ale także przyjemne w dotyku rozwiązanie. Niektórzy producenci proponują także niebanalne połączenia ze szkłem i poliestrem. W bardziej ekskluzywnych modelach projektanci połączyli metal z kryształem w różnych barwach - klamka INFINITY OLIVARI.

 

Fot. interno-meble.pl

Klamki Invinito Olivari

 

 

 

Klamki "Trendy" cechuje konsekwentnie promowany przez współczesnych designerów minimalizm. Najmodniejsze są modele proste, oszczędne i niezwykle geometryczne. Ich wyraziste sylwetki, przykuwają uwagę i idealnie współgrają z wystrojem nowoczesnych wnętrz. Reprezentantami tego stylu będą chociażby modele SKY, BLADE, SOFT i EDGE z najnowszej kolekcji OLIVARI salonów INTERNO. Charakterystyczne dla tego stylu są kwadratowe rozety, na których osadzono uchwyty klamek, zamknięcia WC, lub pod którymi ukryte są wkładki zamków na klucz. Styl trendy nie musi być jednak kanciasty i geometryczny - dowodzą tego klamki z serii LESMO (co prawda na kwadratowej rozecie, ale jednak o miękkiej, falistej formie uchwytu) oraz BEIJING (okrągła rozeta, prosty walcowaty uchwyt). Dominującą kolorystyką w tym stylu jest chrom zarówno połysk, jak i satyna, a także oryginalnie wykończenie niklowe.

 

Fot. interno-meble.pl

Klamka Novella Olivari

 

 

 

Decydując się na konkretną już klamkę pamiętajmy, iż do drzwi zewnętrznych musimy wybierać modele w wykończeniu dostosowanym do warunków panujących na dworze. OLIVARI proponuje większość swoich modeli z nowoczesną powłoką Superfinish, odporną na wilgoć, zasolenie, duże różnice temperatur oraz promienie ultrafioletowe. Wykończenie to dostępne jest, podobnie jak modele do drzwi wewnętrznych, w różnych kolorach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. interno-meble.plKlamka Melody Mandelli

 

Nowością na rynku są klamki okienne. Czołowi producenci poszerzyli większość swoich kolekcji klamek drzwiowych o modele okienne. Tym samym zyskaliśmy możliwość eleganckiego ujednolicenia stylu naszych drzwi i okien w danym pomieszczeniu. Szeroki wybór serii, począwszy od modeli bardzo klasycznych po ultranowoczesne i wyszukane wzory, gwarantuje idealne dopasowanie klamek do wystroju każdego pomieszczenia.

 

www.interno-drzwi.pl

 

[mpo]