Domowa tablica

W dobie rozwijających się nowoczesnych technologii coraz rzadziej korzystamy z tradycyjnych sposobów przekazywania informacji i robienia notatek. Zamiast zostawić liścik na stole w kuchni, piszemy sms-a. Może warto przypomnieć sobie o innych ciekawych pomysłach

Spośród wielu sposobów zostawiania domowych informacji są znane już chyba wszystkim żółte karteczki. Zaletą żółtych karteczek jest to, że możemy przyklejać je gdzie tylko chcemy. Będą nam przypominały o najważniejszych sprawach. Wadą tego rodzaju przekazywania wiadomości jest zbyt duże rozproszenie karteczek. Zostawiamy je niemal wszędzie, dlatego niektóre sprawy mogą nam umknąć.

Fot. livingetc.com

Fot. livingetc.com

Ciekawym rozwiązaniem, które teraz zaproponujemy jest zastosowanie tradycyjnych tablic szkolnych w ich nowym wydaniu. Takie tablice mogą wyglądać jak te spotykane kiedyś w szkołach. Mogą tez wyglądać zupełnie inaczej. Jedno jest pewne, zastosowane w odpowiednich miejscach mogą nadać wnętrzu ciepły, domowy nastrój. Mogą też scalać życie rodziny. A wszystko to osiągniemy dzięki niewielkiemu nakładowi pracy i materiałów.

Najważniejsze jest miejsce, w którym pojawi się tablica lub powierzchnia, która będzie nosić jej cechy, czyli pozwoli na niej pisać kredą. Kiedy znajdziemy odpowiednie ku temu miejsce, musimy je odpowiednio przygotować. Powierzchnia powinna być gładka, zagruntowana albo malowana wcześniej, z drewna lub metalu. Taką powierzchnię malujemy specjalną farbą do tablic (np. farba do tablic Chalkboard Paint firmy Benjamin Moore, cena około 80 zł/0,95l)

Teraz przyjrzymy się, gdzie mogą pojawiać się tablice w naszych mieszkaniach. Pierwszy przykład to drzwi w kuchni albo spiżarki. Jeśli w naszym małym mieszkaniu nie mamy spiżarki a nawet drzwi, które mogą być w ten sposób pomalowane, możemy wybrać jedną ze ścian w kuchni lub przedpokoju. Albo tylko jej fragment.

Ciekawym rozwiązaniem jest pomalowanie całej ściany w kuchni, możemy wtedy prowadzić na niej prawdziwą korespondencję. No i nie będziemy mieć wreszcie pretensji do dzieci, że piszą po ścianach.

Fot. fearonhay.com

Fot. fearonhay.com

Kolejny przykład to pomalowanie frontów szafek kuchennych i w wesoły sposób opisanie, co w której szafce jest schowane. W ten sposób możemy też pomalować kuchenne doniczki z ziołami, czy inne pojemniki kuchenne.

Fot. apartmenttherapy.com

Fot. apartmenttherapy.com

Kolejna propozycja to pomalowanie blatu stolika dla dzieci. Dzięki temu nasze dzieci będą mogły rozwijać swoje zdolności plastyczne. Stolik taki oferuje Genius Jones za około 300 dolarów. Możemy wykonać podobny stolik samodzielnie. W ten sam sposób możemy też pomalować fragment ściany w pokoju dziecięcym.

Jeśli zdecydujemy się na taką tablicę w domu, warto się również zastanowić nad możliwością wykonania dodatkowo na niej magnetycznej powierzchni, do której będą mogły być przyczepiane karteczki na magnesy. Taki efekt możemy wykorzystać poprzez nałożenie warstwy farby magnetycznej (np. farba MagPaint). W zależności od ilości jej warstw i wielkości magnesów, będzie można skutecznie przyczepiać wiadomości.

Jak będzie wyglądała tablica zależy tylko od naszej inwencji twórczej. Na pewno będzie ciekawym rozwiązaniem i nada naszemu wnętrzu indywidualny charakter.

babeczkaa

Zobacz także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA