Pomysł na dziecięce meble

Dziś nikogo już nie dziwi, że oczekujemy od mebla dużo więcej niż tego, aby spełniał swoje podstawowe funkcje. Oczekiwania zarówno rodziców jak i samych dzieci znajdują odzwierciedlenie w coraz bardziej interesującej ofercie wyposażenia dziecięcych wnętrz.
Meble mają być nie tylko meblami, czy wypełnieniem pustych miejsc w pokoju. Dziś meble powinny być pokojem, placem zabaw, miejscem do nauki, praktycznym i estetycznym elementem naszego wnętrza. Aby to osiągnąć projektanci z firmy Tumidei musieli przeanalizować potrzeby przyszłych użytkowników i sformułować główne założenia nowych kolekcji. W ten sposób powstały całkowicie innowacyjne rozwiązania. Okazało się przy tym, że biurko nie musi wcale stać na podłodze, w ciągu dnia zazwyczaj nie potrzebujemy łóżka, a co za tym idzie może ono mieć kółka i chować się gdzieś dając jednocześnie dodatkową przestrzeń do zabawy.

Fot. focuson.pl

Wszystkie te rozwiązania dzięki niestandardowemu podejściu i możliwościom nowoczesnych materiałów takich jak np. aluminium, stały się realne. Co ważne rozwiązania te poza względami praktycznymi są również bezpieczne i podane w bardzo estetycznej formie.
Fot. focuson.pl


Rodzice i ich dzieci mają do wyboru ogromną ilość rozwiązań. Na stosunkowo niewielkiej przestrzeni można skupić wszystko, co istotne w życiu dwójki a nawet trójki dzieci, pozostawiając jednocześnie sporo miejsca na zabawę. Oprócz ruchomych elementów wspomnianych wcześniej zaprojektowano całą masę schowków: szafek, regałów. Schowkiem mogą być również schodki prowadzące do łóżka. Liczne dodatki jak lustra/wieszaki, ciekawe uchwyty, ''pomocniki'', naklejki na meble, które w zestawieniu z odpowiednią kolorystyką mogą sprawić, iż z łatwością zmienimy pokoik małego dziecka w pokój nastolatka. A jeżeli chodzi o kolorystykę, jest się czym pochwalić. Oprócz barw podstawowych typowych dla pokoi dziecięcych znajdziemy szeroki wybór subtelnych odcieni, co stanowi dobrą propozycję dla tych wszystkich, którzy pragną nie ulegać stereotypom i wprowadzać jak najwięcej indywidualności w swoją przestrzeń.
Fot. focuson.pl
Z myślą o kształtowaniu gustów i poczucia smaku najmłodszych, względy estetyczne wyposażenia pokoi naszych pociech stają się bardzo istotne. Na rynku pojawiają się coraz częściej propozycje, które w doskonały sposób łączą ze sobą elementy spełniające w tym zakresie oczekiwania zarówno dziecka jak i rodzica. W ten sposób osiągamy idealną równowagę pomiędzy tym, aby dziecięcy pokoik był spójną częścią naszego wymarzonego wnętrza dając jednocześnie dziecku to, co dla niego najważniejsze - dopasowaną do jego potrzeb przestrzeń osobistą.
babeczkaa
Zobacz również:
Dobra znajoma - toaletka
Pomysłowe pokoje dziecięce
Dziecięcy pokój marzeń
Więcej o: