Toaletki. Co jest potrzebne do toaletki?

Toaletka jest ważnym elementem wyposażenia wnętrz, którym niewątpliwie zainteresowana jest żeńska cześć społeczeństwa. Dobrze, gdy jest możliwość umieszczenia toaletki w sypialni, garderobie, czy innym pomieszczeniu, w którym można swobodnie zadbać o wygląd. Inspirujący pomysł na toaletkę w łazience. 

Większość z nas marzy o posiadaniu w domu własnej toaletki kosmetycznej, czyli miejsca, w którym będą mogły każdego dnia rano wykonać fryzurę i makijaż, a wieczorem przeprowadzić zabiegi kosmetyczno-pielęgnacyjne. Do zorganizowania w mieszkaniu toaletki nie potrzeba dużo miejsca ani drogich mebli. Niestety nie zawsze dysponujemy wystarczająca ilością miejsca i trzeba zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Ciekawym pomysłem jest przeznaczenie na toaletkę nawet niewielkiej przestrzeni w łazience. 

Jak zrobić toaletkę z lustrem? Idealny prezent dla każdej kobiety

Toaletka w łazience

Toaletka w łazience
Fot. eadc.be

W aranżacji łazienek decydujemy się coraz częściej na umywalki nablatowe. Wystarczy wykorzystać prostotę umywalkowego blatu i na jego przedłużeniu zlokalizować maleńką toaletkę. Przykładem takiego rozwiązania jest zaprojektowane przez Enthoven Associates połączenie umywalki, komody i toaletki w jednym. Przy czym toaletka jest zamykana i dzięki temu tworzy wrażenie ładu, większej przestrzeni.

Meble pokojowe: 10 pomysłów na toaletkę

Lustro do toaletki

Lustro do toaletki
Fot. Luxsolutions

Przy toaletce najważniejsze jest lustro. Najlepiej jeśli posiada własne oświetlenie takie jak używają profesjonaliści.By makijaż był perfekcyjny potrzebne jest mocne, równomierne i bezcieniowe oświetlenie lustra. Inaczej toaletka jest jedynie meblem na kosmetyki i biżuterię.

Toaletki allegro

Coraz więcej z nas korzysta z internetowych sklepów i tam robi zakupy. Wielu małych producentów sprzedaje swoje dzieła na serwisach aukcyjnych i tam właśnie najłatwiej znaleźć coś ciekawego.

Toaletka kosmetyczna
Fot. Multi-ImportSC/allegro

Niepowtarzalna toaletka kosmetyczna ze stołkiem i z dużym lustrem.Toaletka jest ręcznie wykonana, stołek zrobiony jest w wiktoriańskim stylu.Toaletka posiada zaokrąglone nogi i unikalne zdobienia wykonane z niebywałą precyzją.Cztery szuflady pomieszczą bardzo dużą ilość art. kosmetycznych. Lustro jest ruchome

Kącik do makijażu - wybieramy najładniejsze toaletki

Taboret do toaletki

Jednym z najważniejszych elementów funkcjonalnej toaletki kosmetycznej jest wygodne i ergonomiczne krzesło. Powinno charakteryzować się ono ciekawym designem, który idealnie wpisze się w wygląd mieszkania oraz wygodą. W roli taboretu do toaletki idealnie sprawdzą się taborety z regulowaną wysokością.

Taboret do toaletki
Fot. Ikea

Puf do toaletki

Puf do toaletki
Fot. SFmebel.pl

Innym pomysłem na siedzisko do toaletki jest puf. Tapicerowane pufy przypadną do gustu  wielbicielom klasycznych form i miłośnikom estetyki glamour. Zachwycają materiały wykończeniowe : gładki i przyjemny w dotyku welwet, futro i kolorowe tkaniny we wzory. Okrągłe, lekkie i wygodne pufy odnajdują się w roli wygodnego siedziska, jak i efektownej dekoracji. 

Toaletki Ikea

Toaletka Ikea Hemnes, cena 650 zł
Fot. Ikea

Toaletka to może być specjalny mebel z lustrem, ale nie koniecznie. Możemy uruchomić fantazję i same stworzyć dla siebie miejsce gdzie będziemy mogły swobodnie poddawać się zabiegom kosmetycznym. Może to być zwykłe biurko czy komoda z lustrem i koniecznie oświetlenie.

Oświetlenie toaletki

Podstawowa zasada to dobre oświetlenie. Najlepiej jeśli uda nam się wykorzystać światło dzienne.  Ustawcie toaletkę tyłem do okna, tak by światło padało równomiernie na twarz i szyję. Jeśli światła jest mało trzeba zainstalować lampę lub dwie ze sztucznym oświetleniem. Optymalna odległość między lampami to 75 cm. Zazwyczaj są to kinkiety, świetlówki liniowe, lampy wiszące lub podłogowe.