Róża kontra kapusta

Widokzwenus w serwisie Znam.to recenzuje żyrandol firmy Present Time.

 

Żyrandol firmy Present Time jest w Polsce dostępny w sieci sklepów FLO. Sklep ów znajduje się np. w Złotych tarasach w Warszawie.

Tam oto wypatrzyłam swój nowy żyrandol i po wnikliwych oględzinach w sklepie postanowiłam kupić go do domu.

Jest świetny - można w nim przycinać kabel zatem nadaje się do pomieszczeń o różnej wysokości. Kupiłam czarny ale jest oczywiście i biała odmiana.

Żyrandol wymaga żarówek świecowych aby dobrze wyglądać, jednak mimo takiej ilości można kupić słabsze - światła daje aż dość.

Korpus żyrandola wykonany jest z trwałego plastiku a konstrukcja wzmocniona metalową rurką. Ramiona  utrzymane w gotyckiej stylistyce są metalowe i owinięte... czarnym wężem ogrodowym :).

Konchy do żarówek plastikowe, podobnie jak wisiorki doczepione do żyrandola. Łatwo odpiąć i wyczyścić co przy takim kurzołapie jest dość istotne.

Żyrandol charakteryzował się ponadto stosunkowo interesującą cena jak na swoje wymiary i styl (D. 60cm. H. 58cm. Max. 25W. ) - w innych sklepach bywały sporo droższe - ok 500 PLN. ten kosztuje we FLO 299 PLN.

Wygląda świetnie i jeśli w suficie jest hak to wystarczy go zawiesić na przygotowanym i trwałym oczku - nie wymaga wiercenia i żadnych śrub...

Niestety parafrazując Szekspira - w róży znajdujemy czasem coś kapuścianego. I ja odnalazłam ZAPACH.

Po wyjęciu żyrandola z pudełka poczułam obezwładniający chemiczno-plastikowy zapach. Żyrandol śmierdzi nieprzeciętnie i sporo wysiłku kosztowało mnie zmycie z niego części owego smrodu. Teraz wisi i się wietrzy - zapach coraz słabszy. Pocieszające jest to, że sklepowe egzemplarze nie śmierdziały w ogóle - sprawdzałam wnikliwie.

Jednym słowem idealny produkt do powieszenia w mieszkaniu w którym się jeszcze nie mieszka lub w bardzo dużym pomieszczeniu.

Zalety:

- bardzo prosty w montażu

- cena

Wady:

- obezwładniający smród 

 

Więcej recenzji znajdziesz w Znam.to

 

Więcej o: