Neonowe wnętrza

Neony kojarzą nam się z reklamami świetlnymi lat 60. i 70. Dziś znowu mogą być atrakcyjne a nawet pojawiać się w naszych domach.

Neony to nieodłączny element estetyki PRL. Dzięki nim ulice naszych miast były kolorowe, wieczorami rozświetlone nasyconymi barwami. Klasyczny neon był zrobiony z wygiętych rurek szklanych, które były wypełnione gazem. Dziś są coraz rzadziej spotykane na ulicach, częściej występują przysłonięte kasetonami w tworzyw sztucznych, co powoduje, że światło jest przytłumione a sam neon już nie jest taki stylowy.

Neony mogą też z powodzeniem ozdabiać wnętrza mieszkań. Projektanci odkryli ich potencjał i proponują różne rozwiązania w wykorzystaniem neonów. Na przykład Lee Broom, brytyjski projektant, zaproponował kolekcję mebli Neo Neon. Motywem przewodnim kolekcji jest właśnie neon. Projektantowi udało się połączyć neonowe oświetlenie z klasycznymi meblami, pojawiło się np. krzesło, fotel, szafa, konsola i lustro.

 

  

Fot. leebroom.com Neony w domowej aranżacji mogą znaleźć się w różnych pomieszczeniach. Z pewnością taka dekoracja będzie się dobrze prezentować w pokoju nastolatka lub w pomieszczeniu, w którym znajdzie się minibar, kino domowe, sprzęt do rekreacji. Należy pamiętać by do tego typu elementów we wnętrzach podchodzić z przymrużeniem oka. 

 

babeczkaa

Zobacz także:

Pokój hobby 

Światło w mieszkaniu 

Lampy w 3d