Aranżacja nietypowego salonu

Na pytanie naszego użytkownika odpowiada stylistka wnętrz z firmy DECORADOR, Elżbieta Poźniak.

 

 

Pytanie:

 

Mam problem z aranżacją salonu . Proszę o propozycję do istniejącego stanu wg załączonych zdjęć, wymiary pomieszczenia to 4,5x 5,5m. W salonie przewiduje sofę rozkładaną 2 szt, puf, stolik oraz ewentualnie piec kominkowy "koza". Za przedstawienie propozycji bardzo dziękuje i pozdrawiam. 

Leszek Wójcik

 

fot. Leszek Wójcik

 

fot. Leszek Wójcik

 

 

Odpowiedź:

 

Na każdej ścianie usytuowany jest otwór- okienny, bądź drzwiowy, co sprawia pewną trudność w wygodnym dla użytkownika ustawieniu mebli .
1. Za wiodący kolor uznałam ciemny brąz obecny na panelach podłogowych, dlatego proponowałabym naturalną kolorystykę- począwszy od ścian skończywszy na meblach. Trzy ściany w kolorach ecru o lekko brązowym odcieniu współgrałyby z meblami z drewna. Kluczowym efektem będzie czwarta ściana, na której można położyć efektowną tapetę . Sugerowałabym naturalny wzór florystyczny w kolorze czekolady, ewentualnie z akcentem turkusu, który powielić można w dodatkach.
2. Kontrastujące ze ścianami zasłony (w przypadku ustawienia pieca) można zastąpić roletami rzymskimi przylegającymi do ram okiennych. Będą one równie atrakcyjne, ale znacznie bezpieczniejsze w przypadku użytkowania kozy.
3. - 4. Z uwagi na niepełne ściany i niewielką przestrzeń można wykluczyć jakiekolwiek rozbudowane meblościanki. Uważam, że praktycznym rozwiązaniem będą lekkie meble modułowe o prostej formie. Do tego proste półki, które nie obciążą wizualnie przestrzeni.
5. Z brązami idealnie wygląda turkus, obecny jedynie w dodatkach. Pufy w takim kolorze będą się doskonale prezentować w sąsiedztwie ciemnej podłogi i jasnego dywanu. Działanie na zasadzie kontrastu kolorystycznego nada salonowi finezyjności i oryginalności. Takie zestawienie barw pozwala uniknąć efektu monotonii. Należy jednak pamiętać, aby były to detale, a nie równoważne komponenty pomieszczenia.


Elżbieta Poźniak /DECORADOR

 

 

Zobacz także:

Jak urządzić pokój dla studenta

Jadalnia w małym mieszkaniu

Małe mieszkanie dla rodziny z dzieckiem