Stylowe okna

Wybierz styl okiennych dekoracji idealny do Twojego wnętrza.

 

 

Ekologiczny: Styl ekologiczny jest nawiązaniem do natury. W takim wnętrzu znajdziemy ukojenie i odprężenie po ciężkim dniu. Najbardziej odpowiednie do tego stylu są neutralne kolory i naturalne materiały. Len kojarzy nam się ze sztywnym i szorstkim materiałem, ale jest to naturalny materiał, który zawieszony w oknie wygląda bardzo prosto a zarazem subtelnie. Pomaga nam wypoczywać, ponieważ wycisza nas i niepotrzebnie nie rozprasza. Grubsza tkanina użyta na zasłony idealnie skomponuje się z lekką i zwiewną lnianą firanką. Subtelna siateczka splotu przepuszcza dużo światła co sprawia, że nasze mieszkanie jest jaśniejsze i bardziej optymistyczne.

 

Pop-Art: Jest to styl nowoczesny charakteryzujący się dużymi geometrycznymi wzorami, odważnymi formami oraz jaskrawą kolorystyką opartą na kolorach podstawowych. Jeśli decydujesz się na to rozwiązanie wybierz połyskujące materiały sztuczne o wyrazistej kolorystyce, bądź gładkie w duże geometryczne wzory. Nie zapomnij, że do tego stylu pasują tylko proste w formie meble. Takie pomieszczenie pobudza nas do działania i jest raczej dla ludzi aktywnych, odważnych i idących za duchem czasu.

 

 

Klasyczny: W stylu klasycznym najlepiej zastosować ręcznie upinane zasłony kotarowe, wykończone pasmanterią. Styl ten polecam ludziom którzy lubią wnętrza  dostojne i eleganckie. Preferowane materiały to żakardy i jedwabie. Styl ten jest zawsze aktualny i bezpieczny. Dobrze komponuje się z meblami stylowymi, ale ubogaci też proste meble drewniane.

 

Art. Deco: Inaczej luksus i glamour. Styl ten łączy elementy klasyki i modernizmu. Motywem przewodnim są geometryczne wzory, abstrakcyjne formy, kolorystyczne, kontrasty zestawione z prostymi i lekko opływającymi formami. Polecam materiały pochodzące z Dalekiego Wschodu, Egiptu, kultury Azteków i Afryki. Będą to tkaniny luksusowe i zmysłowe. Jeśli w mieszkaniu posiadamy heban, stal lub marmur charakterystyczne dla Art Deco idealnie skomponuje się z nimi jedwabie, satyna, aksamit czy skóra.

 

Przed podjęciem ostatecznych decyzji pobudź swoja wyobraźnię do działania. Zaprojektowanie aranżacji okiennej nie jest prostym zadaniem, dlatego przygotuj się do tego solidnie-  przejrzyj katalogi, pooglądaj wystawy. Zastanów się które rozwiązanie najczęściej do ciebie powraca. Spróbuj znaleźć się w każdym z tych pomieszczeń i pomyśl jak będziesz się w nim czuć. Pamiętaj, że nawet to co podoba nam się u znajomych może nie pasować do naszej osobowości. Rozwiązanie to u Ciebie może się po prostu nie sprawdzić. Powodzenia!

Anna Zadrożna

Stylistka DECORADOR

 

 

Zobacz także:

Ubieramy okno

Tarasy i balkony

Kolorowe wnętrza

 

 

 

 

 

 

 

Więcej o: