"Strzał w dziesiątkę"

mervol recenzuje w znam.toczajniczek, podgrzewacz, dwa kubki Zest For Life
Będąc ostatnimi czasy w MegaPunkcie moją uwagę pilnie przykuł zestaw składający się z czarnego czajniczka, podgrzewacza i dwóch czarnych kubeczków. Co prawda można je kupić osobno, ale cóż mi po samym kubeczku, albo podgrzewaczu, skoro nie mam czajniczka? A na co mi czajniczek, skoro nie mam do niego odpowiednich kubeczków. Dlatego też, mimo cenowych oporów (w sumie 170 zł za całość!!!) postanowiłem kupić to cacko...

I dziś jestem jednym z najszczęśliwszych klientów MegaPunktu! Co prawda cena zdaje się przerażająca (czajniczek 75 zł, każdy z kubeczków po 18 zł i podgrzewacz 59 zł), ale kiedy już ma się go w domu... to jedyne co z człowieka się wydobywa to jedynie pełne zachwytu westchnienia. Achy i ochy...

Ach...

Może nie będę się rozpowiadał za dużo o wyglądzie, bo ponoć najbardziej liczy się wnętrze (zresztą wszystko jest kwestią gustu), ale rozpowiem się nieco o kwestiach technicznych. Przede wszystkim wszelkie jego elementy są ciężkie, a nawet bardzo ciężkie jak na swoje niewielkie rozmiary. A to wszystko za sprawą tego, iż są one wykonane z żeliwa wyłożonego od środka ceramiką. Dlatego też należy się z tym sprzętem obchodzić jak z jajkiem - upadek może skończyć się katastrofą.

Inną sprawą jest już sam fakt parzenia herbaty w imbryczku. Nadaje się do tego świetnie, a czego byśmy do środka nie nasypali to bez wątpienia będzie smakowało wyśmienicie (no dobra, może troszkę przesadziłem...). I mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów naparu starcza na dobrych kilka (tak około 6-8) kubeczków. Czyli można się "napić do syta" (jeśli wolno mi się tak wyrazić).

Na zakończenie powiem tylko tyle - jeśli nawet kiedyś nam się uszkodzi, znudzi, albo cokolwiek by się z nim nie stało - zawsze może służyć jako ładna ozdoba do kuchni! Może troszkę droga... ale na to już można przymknąć oko. Ja jestem zadowolony. Polecam!

Zalety:

ładny zestaw!
herbata dobrze się zaparza (więc i smakuje wyśmienicie)
solidne wykonanie

Wady

Cena
trzeba się z nim obchodzić delikatnie