Wesoła ceramika od Lubny Chowdhary

To połączenie tradycyjnego rzemiosła, nowoczesnych zestawień barw i motywów!

Kuchnia czy łazienka to miejsca, gdzie najczęściej decydujemy się na położenie płytek. W sklepach dostępne są klasyczne zestawy płytek, które łączy kolor bądź motyw. Jeżeli jednak szukamy czegoś bardziej oryginalnego i wyjątkowego, co doda wnętrzu bardziej fantazyjnego charakteru, warto zastanowić się nad ręcznie robionymi płytkami. Takie rozwiązanie proponuje Lubna Chowdhary. Artystka tworzy jedyne w swoim rodzaju płytki. Są one przez nią w całości samodzielnie wytwarzane, co gwarantuje bardzo oryginalny efekt. W zestawach proponowanych przez artystkę, każda płytka jest inna, a po położeniu, cała kompozycja wygląda bardzo interesująco.

To kombinacja tradycyjnego rzemiosła oraz nowoczesnych kolorów i zestawień, abstrakcyjnych motywów i linii. Lubna od wielu lat zajmuje się własnoręcznym wytwarzaniem unikatowych płytek ceramicznych. Jej prace tryskają niespotykanym pięknem. Pasja i żywa wyobraźnia są wyraźnie widoczne w jej twórczości.

 

 

ceramika, łazienka, kuchnia

Lubna Chowdhary

 


Lubna Chowdhary jest dzieckiem pary imigrantów z Pakistanu, którzy, w szóste urodziny artystki przenieśli się do Lancashire (Anglia). Studiując w Londynie na Royal College of Art, odbyła podróż do Indii. Jak powtarza, to właśnie ta podróż miała ogromny wpływ na jej dalszą twórczość. To tam zaskoczył ją dynamizm barw i kompozycji motywów i z śmiałością przeniosła to do swoich prac. Royal College ukończyła z imponującym portfolio. Jej prace wniosły niebywałą świeżość oraz nową, dla ceramiki, estetykę, ponieważ płytki Lubny, są fascynujące. Niespotykana dawka kolorów niezwykle ożywiają i rozweselają wnętrza.

Płytki Lubny są przez nią wielokrotnie malowane, aby uzyskać niezwykłą fakturę. Każda z nich jest następnie kilka razy wypalana, zanim trafi na swoje miejsce. Dotykając ich, można potem wyczuć kolejno nakładane warstwy kolorów. Mają swoją głębie i zwracają uwagę swoim dynamizmem kolorów i połączeń.

Jednak płytki to nie wszystko. Na stronie artystki można znaleźć także pojemniki ceramiczne. Sam pojemnik jest bardzo prosty, mleczno biały, jednak to pokrywki są godne uwagi. Urocze krążki świetnie pasowałyby do kompletu z płytkami.
Lubna połączyła także ceramiczne krążki z litym drewnem, tworząc coś na wzór podkładki pod rozgrzany garnek. Cała podkładka wygląda ciekawie a przy tym jest po prostu bardzo praktyczna.

 

Pełną ofertę płytek można zleźć na stronie artystki http://www.lubnachowdhary.co.uk/
Płytki można zamówić osobiście (w Londynie) lub drogą mailową. Lubna umożliwia również samodzielne jej zaprojektowanie, więc możesz w pełni dopasować je do wystroju.

 

 

zobacz zdjęcia >>

 


kokopelia

 

zobacz także:

Kolor w łazience

Łazienka w miejskim rytmie

Płytki jak żarówki

Więcej o: