Jak rozwiązać problem z kablami?

Jest ich mnóstwo za każdym biurkiem i przy każdym kontakcie. Wiją się wzdłuż ściany, plączą i kurzą.  Rzecz jasna, mowa tutaj o kablach.
Proponujemy tutaj zestawienie gadżetów, które pomogą Ci ograniczyć ilość kabli i ułatwią ich porządkowanie oraz maskowanie.

Cable Box

 

To całkiem prosty projekt pojemnika, który pomoże Ci ukryć wszystkie zbędne kable. Prócz tego pomieści klasyczne ładowarki do laptopów, telefonów i innych sprzętów biurowych. Pudełko ma dwa wyjścia, dlatego nie utrudnia nam korzystania z danego sprzętu, gdyż w środku nie znajduje się gniazdko- to po prostu pudełko maskujące. Jest przy tym całkiem gładkie i proste, więc nie będzie problemu z dopasowaniem go do stylu wnętrza.

 

Fork cable

 

Studio designerów Lufdesign proponuje widelec na kabel. Na lekki widelec można nawinąć zbędny kabel i osadzić go na kremowym sosie, czyli podkładce. Bardzo pomysłowe rozwiązanie, w którym to kabel staje się bardzo interesującą ozdobą.

 

 

design, meble, wnętrza

fot. lufdesign.blogspot.com


 

Dotz Cord Wraps


Cord Wraps to zgrabny krążek, w którym możemy schować zbędny kabel. Po otwarciu, kable możemy nawinąć na słupek znajdujący się na środku pudełeczka i pozostawić tylko niezbędną długość. W ten sposób na wierzchu pozostawimy tylko niezbędną długość.

 

design, meble, wnętrza

fot. store.cordotz.com

 

 

Cable Drop


Aby ułatwić nam odseparowanie wtyczek, których najczęściej używamy, studio Bluelounge zaprojektowało gumowe krople. Każda kropla posiada obszerny przedziałek, w który zmieści się jeden kabel. Krople można przytwierdzić do stołu, ściany i obudowy komputera. Gadżet jest dostępny w różnych kolorach.

 

design, meble, wnętrza

fot. bluelounge.com

 

 

 

Dotz Cord Straps

 

Dotz ma w swojej ofercie także klipsy, które równocześnie podzielą kable wg sprzętów. Oczywiście, każdy klips jest wielokrotnego użytku, wystarczy odpowiednio odgiąć zaczep, by zwolnić pasek i móc ponownie przepiąć kolejny kabel. Do każdego klipsa dołączony jest kartonik z numerkiem.

 

design, meble, wnętrza

fot. store.cordotz.com/

 


Leaf tie


Lufdesign ma dla nas kolejną propozycję- liście do łączenia kabli. To projekt, który odrzuca w niepamięć klasycznie, przezroczyste spinacze do kabli. Zamiast tego mamy różnokolorowe spinacze zakończone delikatnymi listkami. Spięte tak kable wyglądają wręcz uroczo.

 

 

design, meble, wnętrza

fot. www.lufdesign.com/

 

 

Dötz Cable organiser


Cable organizser od studia Dotz to nic innego, jak swoiste identyfikatory w postaci pierścienia, które możemy nałożyć na wtyczkę. Ten gadżet okazuje się szalenie pomocny, gdy szybko chcemy rozpoznać kabel od lampki bądź innego sprzętu.

 

 

 

design, meble, wnętrza

fot. store.cordotz.com/

 

 

W różnokolorowy pierścień można wsunąć okrągłą karteczkę z grafiką bądź samodzielnie opisać daną wtyczkę. Zestaw zawiera dziesięć pierścieni i 24 gotowe kartoniki z grafikami.

 

 

 

 

zobacz zdjęcia >>

 

kokopelia