Sofa La Fiorita

Zatrzymaj lato, usiądź na sofie, która jest jak łąka.

Koniec kanikuły nadchodzi nieubłaganie. Wieczory staną się coraz krótsze a jesienna aura nie będzie zachęcać do wychodzenia z domu. Siedząc wygodnie w domu na kanapie, relaksując się przy gorącej herbacie, będziemy wspominać letnie wieczory, kontakt z naturą, widok lasu i łąki, przywoływać obrazy odwiedzanych miejsc. Takie skojarzenia przychodzą do głowy na widok sofy La Fiorita zaprojektowanej przez Gaetano Pesce dla włoskiej firmy Meritalia.

Firma Meritalia została założona w 1987 roku. Jej działalność rozpoczęła się od produkcji mebli tapicerowanych. Dziś oferta firmy jest szeroka (poza meblami tapirowanymi znajdziemy stoły, stoliki, krzesła, łóżka, itp.), co pozwala wyposażyć urządzane wnętrza kompleksowo. Jej produkty charakteryzuje wyszukane wzornictwo, balansujące na granicy sztuki i cech użytkowych. Dla marki Meritalia pracowało wielu światowej sławy projektantów: Karim Rashid, Fabio Novembre, Alessandro Mendini, Marc Newson i Carlo Contin.

 

Sofę La Fiorita charakteryzuje dość abstrakcyjne podejście do wyglądu mebli tapicerowanych. W całości wygląda jak trawnik, na której leżą "kwitnące" poduszki. Jak wspomina sam projektant inspiracją do zaprojektowania tej kolekcji była nadchodząca wiosna. Stąd "trawnik" jest tylko częściowo zielony a kwiaty, w zależności od potrzeb pojawiają się w mniejszej lub większej ilości. Ta wiosenna sofa, zdaniem Gaetano Pesce, jest nie tylko zapowiedzią nadchodzącej pory roku, rodzącej się przyrody, ale także może nam towarzyszyć przez cały rok tworząc wiosenny klimat. Idealna w miejskich apartamentach, spragnionych naturalnych akcentów. Kolekcja została zaprezentowana na tegorocznych targach Design Week w Mediolanie.

 

Gaetano Pesce to projektant urodzony w 1939 roku w La Spezia we Włoszech. Studiował architekturę na Uniwersytecie w Wenecji. Pracuje dla wielu światowych marek: Meritalia, B & B Italia, Vitra i Cassina.

 

Zdjęcia >>

 

babeczkaa

Zobacz także:

Siedziska - prosiaczki

Plecione pojemniki

Orientalne sofy według Patricii Urquiola