Designer Roku 2010 Tomasz Augustyniak

Wystawa laureata nagrody Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, w ramach 17. edycji konkursu ?Dobry Wzór 2010?.

 

11 marca - 10 kwietnia 2011
Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Warszawa, ul. Świętojerska 5/7
Sala tzw. Małpiarnia
10.00 -19.00 codziennie oprócz poniedziałków

 

 

Wstęp wolny!

 

Komisarz: Kaja Kobylańska, IWP

Scenografia: Tomasz Augustyniak

Identyfikacja wizualna: Irek Popek

 

Tomasz Augustyniak znany jest przede wszystkim jako projektant mebli. Ma na koncie ponad 170 projektów wdrożonych do produkcji, udział w kilkudziesięciu wystawach w Polsce i za granicą oraz kilkanaście nagród w konkursach wzorniczych. Zaprojektowana przez niego kolekcja multisensorycznych mebli dziecięcych „Meee” dla firmy Meble VOX zdobyła nagrodę „Dobry Wzór 2010” w kategorii Sfera domu.

 

Na wystawie zostaną zaprezentowane projekty Tomasza Augustyniaka wdrożone na rynek przez polskich producentów mebli: Comforty, Mikomax, NOTI, PROFIm oraz Meble VOX. Wystawa pokazuje profesjonalne rozwiązania wzornicze uwzględniające zarówno możliwości producenta, jak i potrzeby konsumenta.

 

Wśród prezentowanych mebli można zobaczyć m. in. sofę BADU wyprodukowaną dla com40 oraz kolekcję mebli multisensorycznych MEEE firmy Meble Vox, zdobywcę nagrody „Dobry Wzór 2010” w kategorii Sfera domu.

 

„Designer Roku 2010 Tomasz Augustyniak” to druga wystawa, po „Wzornictwo za 4 złote. 1 euro design”, organizowana przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, na której zwiedzający będą mogli skorzystać z nowoczesnego systemu audioprzewodników. Wystawa powstała w ramach prowadzonego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego kluczowego projektu „Zaprojektuj Swój Zysk. Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez zastosowanie wzornictwa”.

Po zakończeniu, wystawę będzie można obejrzeć w formie wirtualnej na portalu www.zsz.com.pl