Metamorfoza mieszkania w Kołobrzegu

Przeciętne mieszkanie, z długim i nieustawnym pokojem zostało zamienione w nowoczesne i stylowe gniazdko. Po niepraktycznych, pochłaniających przestrzeń rozwiązaniach nie ma tu już ani śladu.

Dwupokojowe mieszkanie w bloku w Kołobrzegu liczy 46 metrów kw. Przed metamorfozą wydawało się zatłoczone i mniejsze niż w rzeczywistości. Wszystko przez złe rozplanowanie przestrzeni, ciężkie meble pamiętające czasy PRL -u i nieodpowiednią aranżację. Projektantkom z Pracowni Polka udało się zamienić te ponure wnętrza w stylowe i nowoczesne mieszkanie.

Aby to osiągnąć, konieczna była zmiana układu przestrzennego. Zlikwidowano m.in. zbędny korytarz prowadzący do kuchni. Dzięki temu zabiegowi powiększono metraż zarówno KUCHNI, jak i łazienki. Największym problemem był pokój długi na prawie 6 metrów i szeroki na 2,5 metrów. Złe proporcje powodowały, że było to pomieszczenie wyjątkowo nieustawne. Projektantki postanowiły skrócić pokój i jego część "wcielić" do korytarza. W "zabranej" części zamontowano pojemne szafy na całą wysokość i szerokość ściany, uzyskując tym samym tak cenną przestrzeń na przechowywanie.

Całe wnętrze urządzono w jasnej, neutralnej kolorystyce, która w salonie została uzupełniona o akcenty intensywnej czerwieni, a w sypialni o akcenty błękitu. Proste w formach, ale nowoczesne meble tworzą przyjazny klimat. Całości dopełniają stylowe dodatki, jak grafiki na ścianach i oryginalne lampy.

Więcej o:
Komentarze (43)
Metamorfoza mieszkania w Kołobrzegu
Zaloguj się
 • jasio.4

  Oceniono 101 razy 87

  Zapominacie, że to mieszkanie miało służyć co najmniej czterem osobom. Każdy musiał mieć miejsce do spania, na swoją odzież i do pracy (np. odrabiania lekcji). Czasem trzeba też było jakiegoś gościa przenocować.
  Odnowione nadaje się do życia dwojga młodych osób (ew. jedna na przychodne), które będą przyjmować młodych gości na kawę lub coś mocniejszego

 • daga_1

  Oceniono 67 razy 41

  Jasny przekaz. Było z PRL-u i dlatego koszmarne. Taraz jest piękne, bo białe, szare i nie szkodzi, że nijakie. Ale już nie z PRL-u.

 • sajgon22

  Oceniono 60 razy 34

  Dlaczego wszędzie są otwarte kuchnie? Nic się w nich nie gotuje? Nigdy nie ma naczyń w zlewie? Ryba nie pachnie?

 • blendyks

  Oceniono 42 razy 34

  W przedpokoju powinna być prawdziwa garderoba a nie szafa, która nie sięga sufitu (miejsce na walizkę czy kurz?).
  Generalnie pokazywane, po przeróbkach mieszkania, maja znacznie mniej miejsca na przechowywanie dobytku gospodarzy. Za rok - dwa wszystko co nie zmieści się w szafach będzie leżało na wierzchu.

 • ell0ise

  Oceniono 46 razy 34

  Prawdziwą sztuką byłoby upiększenie i poprawienie funkcjonalności mieszkania bez przestawiania ścian.
  Metamorfoza w kierunku biało szarych nowoczesnych bloczków mebli bez klamek wydaje mi się trochę zbyt ... domyślna. Bo gdyby tak wywalić wszystko, pobielić to każda klitka sprawi wrażenie super apartamentu.
  Jest ładnie i czysto ale jestem szalenie ciekawa jak to się pozmienia gdy pojawią się lokatorzy i masa drobiazgów użytkowych. Mebli jest tu raczej niedużo.

 • pct3

  Oceniono 82 razy 34

  tym razem pokazujecie dwa koszmarne mieszkania. Zgadzam się, to sprzed metamorfozy jest wyjątkowo nieudane (rzadkość, bo na ogół wybieracie nieudane, ale z klimatem i charakterem). No ale proszę wybaczyć. Bezstylowe, pretensjonalne (te grafiki!!!), chłodne, niepraktyczne, trywialne....Mieszkanie w funkcji salonu demonstracyjnego w jakimś sklepie, albo na wynajem. Do życia? Wolne żarty. Żeby móc sobie pozwolić na takie wolne, niewykorzystane przestrzenie, to trzeba by mieć mieszkanie (dom) ok. 400 m2. A to też przecież niemodne teraz, prawda?

 • wawiak80

  Oceniono 29 razy 29

  Mieszkanie ładne i estetyczne, ale według mnie to żadna sztuka zrobić z mieszkania rodzinnego w którym mogły mieszkać rodzicie z dwójką małych dzieci kawalerkę. Polaków interesuje odwrotnie, jak upakowac rodzinkę na małej przestrzeni zeby było ładnie, ale jednak bez konieczności pozbywania się potomstwa

 • wg70

  Oceniono 35 razy 19

  Mieszkanie dla tych co lubią smrody z kuchni w pokoju lub dla tych co nic nie robią w kuchni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX