Metamorfoza przedwojennego mieszkania na Mokotowie

Mieszkanie na Mokotowie w przedwojennej kamienicy z bardzo starym podziałem pomieszczeń - o czym świadczy chociażby kuchnia wraz ze służbówką - było w fatalnym stanie. W czasie remontu zmieniono je nie do poznania.

Mokotowskie mieszkanie nie dość, że miało niepraktyczny układ wnętrz, to jeszcze wystrój pamiętający czasy PRL-u. Zaniedbane wnętrza miały niewiele wspólnego z ciepłym rodzinnym gniazdkiem. Projektanci ze studia wnętrz URBAN-DESIGN dokonali niezwykłej metamorfozy. Zamienili zapuszczone mieszkanie w nowoczesny i stylowy apartament. Żeby jednak osiągnąć taki efekt, należało wymienić dosłownie wszystko, łącznie z podłogami.

Nowoczesne i przytulne wnętrze

W nowej aranżacji wnętrz postawiono na biel i styl nowoczesny. Ciepłą atmosferę zapewniają drewniane, ciemne podłogi z orzecha amerykańskiego oraz kolorowe dodatki, jak stare reklamowe plakaty. Dawną służbówkę zamieniono w pokój dziecięcy i zreorganizowano układ przestrzenny całego mieszkania.

Sercem domu uczyniono jadalnię, w której pozostawiono fragment ściany ze starej nieotynkowanej cegły, co przypomina o sędziwym wieku budynku. Jadalnia płynnie łączy się z aneksem kuchennym i salonem. W kuchni postawiono na jednolitą zabudowę, białe meble i ciemne granitowe blaty.

W salonie dominuje duża narożna kanapa, na której można swobodnie wypocząć. Nad nią, na ścianie zawisły stare plakaty reklamowe Polskich Linii Lotniczych LOT autorstwa Janusza Grabiańskiego. Jeszcze jeden plakat LOT-u znajduje się tuż przy drzwiach wejściowych - to sentyment właścicieli.

Sypialnia została wydzielona z salonu i odgrodzona szklanymi przesuwnymi panelami z matowego szkła. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoliło na racjonalne wydzielenie przestrzeni i jednocześnie nie ogranicza dostępu światła do wszystkich pomieszczeń.

Więcej o:
Komentarze (35)
Metamorfoza przedwojennego mieszkania na Mokotowie
Zaloguj się
 • rachmaninov

  Oceniono 121 razy 107

  Plastikowo to wszystko prezentuje się niestety. Wszechobecne halogenowe lampki podkreślają tę plastikowość, śmiertelnie nudną równość każdego kąta i ścianek k-g.
  Gdyby choć zostawiono tę oryginalna stolarkę drzwiową. I kto odważył się usunąć dębową klepkę, tzw. jodełkę? Czy jest tu cokolwiek, co przypomina, że to przedwojenne mieszkanie?

 • maja.2475

  Oceniono 97 razy 79

  poobcinałabym te "pracowite" rączki za zdewastowanie pięknych parkietów, zlikwidowanie drzwi i zaprojektowanie czegoś wyjątkowo tandetnego, sztampowego i bez wyrazu. Współczuję nowym mieszkańcom

 • z10pietra

  Oceniono 59 razy 55

  A gdzie trzymamy rzeczy i mieszkamy?
  Poprosimy o zdjęcia tego lokalu po przeprowadzonym remoncie, a nie wizualizację

 • maja.2475

  Oceniono 65 razy 51

  A było tak pięknie.
  To modernizacji (czytaj: dewastacji pięknej stolarki) wyszło coś bez smaku, wyrazu i serca

 • Klara Kosarzycka

  Oceniono 51 razy 37

  Jak dla mnie brak duszy i funkcjonalności . Nie źle wygląda na zdjęciach , biało jak w szpitalu 0 ciepła . O gustach się nie dyskutuje mnie się nie podoba .

 • joymachine

  Oceniono 35 razy 31

  troche jak z castoramy

 • Tadeusz Maciejski

  Oceniono 33 razy 25

  o nie o nie! bezguście, nawet parkiety zniszczyli, byle co , byle nowoczesnie, bez smak, bez czegos ciekawego , poczekalani

 • draconessa

  Oceniono 28 razy 24

  Primo - rendery, dodatkowo rozbielone, zdjecia sprzed remontu ( ktory sie jeszcze nie odbyl zapewne) - ciemne, niedoswietlone, zeby wygladalo bardziej ponuro - czyli stare tricki. Secundo - nowe wnetrze wieje sztampa i biurem na kilometr. Szkoda ladnych, starych mebli - po odnowieniu prezentowalyby sie znakomicie. Ale coz - przyszedl barbarzynca i wywalil, bo ma byc nowoczesnie i swiatowo. A wyszlo - bezguscie i nuda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX