Stare mieszkanie w Gdyni w nowej odsłonie - styl skandynawski z marynistycznym

Mieszkanie w Gdyni w starym budownictwie miało kuchnię ze służbówką i niefunkcjonalny rozkład pomieszczeń. Po metamorfozie odmieniono je nie do poznania. Teraz oryginalne wnętrza łączą styl skandynawski z domieszką marynistycznego.

Mieszkanie w Gdyni liczy blisko 80 m kw. Mimo sporego metrażu miało stare i niezbyt praktyczne rozmieszczenie pokoi. Pierwotnie była tu kuchnia ze służbówką, długi i wąski przedpokój oraz dwa duże pokoje, po 25 m kw. każdy. Pierwszy pokój służy za salon i pozostał nienaruszony, z kolei drugi w czasie metamorfozy podzielono na dwie sypialnie - jedną dla rodziców, drugą dla dziecka. Dla lepszego podziału przestrzeni zlikwidowano służbówkę oraz otworzono przedpokój. Dzięki tym zabiegom uzyskano sporą otwartą przestrzeń.

Autorzy metamorfozy z pracowni Od Nowa Meble zdecydowali się urządzić wnętrza w stylu skandynawskim z domieszką marynistycznego. W pierwszej kolejności, w wybranych miejscach odsłonili i oczyścili ceglane ściany. Cegła nadała wnętrzom ciepła i oryginalności. - Swoim odcieniem pasuje także do koloru oryginalnego parkietu, który tylko został odświeżony i polakierowany - wyjaśnia Katarzyna Kędzia z Od Nowa meble.

W kuchni pojawiły się szare szafki z ciemnymi blatami, które razem wyglądają bardzo stylowo i elegancko. - Nie chciałam wprowadzać kafli w strefie gotowania, gdyż to kolejna faktura, zastosowałam więc gładź Goldband. Następnie ścianę pomalowałam na biało i pokryłam lakierem do stref mokrych. W jadalni obowiązkowo musiał się znaleźć stół z krzesłami jaki. Są to oryginalne meble z lat 40-50., sprezentowane przez babcię - opowiada Katarzyna Kędzia.

Jak podkreśla autorka metamorfozy, najważniejsze było wyeksponowanie mebli OD NOWA, które stale zmieniają zastosowanie, np. biurko stało się toaletką, drabina z książkami zamieniła się w podręczną szafkę łazienkową na bibeloty, a lampa zamieniła się w stolik nocny. Oryginalne meble są prawdziwą ozdobą wnętrz, a w szczególności w sypialni, która zyskała marynistyczne akcenty. Łóżko zostało tu wykonane z pomalowanych na biało palet. - Palety, których obawialiśmy się najbardziej, szlifowaliśmy sami, by mieć gwarancję że będą gładkie i nie będą siedliskiem kurzu, są więc też polakierowane matowym lakierem by się nie błyszczały - mówi autorka metamorfozy.

Więcej o:
Komentarze (22)
Stare mieszkanie w Gdyni w nowej odsłonie - styl skandynawski z marynistycznym
Zaloguj się
 • nioma

  Oceniono 41 razy 39

  wow, tandetne napisy na ścianach....
  faktycznie wyczyn aranżacyjny

 • syriod

  Oceniono 30 razy 28

  in minus palety i pozbawione sensu napisy na ścianach, reszta ok, ale nic nadzwyczajnego, po prostu wyremontowane mieszkanie, mamy podobny wystrój mieszkania choć się nie znamy, bo wszyscy jadą sztampą.

 • part_of_the_game

  Oceniono 21 razy 19

  i znowu palety - niemodne już od kilku lat...

 • starszydziadek

  Oceniono 16 razy 16

  Palety jako łoże są doskonałe(miałem 5 lat). Niestety trzeba się pogodzić z tym, ze gromadzą kurz z całego mieszkania w tempie zawrotnym.Odkurzanie bez rozbiórki jest praktycznie niemożliwe.Szlifowanie i lakierowanie nie ma żadnego wpływu.kończy się na zasłonięciu boków i wybieraniu kurzu i "kotów" łopatką raz na rok.

 • agak23

  Oceniono 15 razy 11

  Dziwne. Pamiętam ten artykuł i zdjęcia sprzed kilku miesięcy. Zapomnieli, że już publikowali?

 • wiernaczytelniczkagazety

  Oceniono 10 razy 10

  wszystkie te mieszkania są takie same, cegły, białe ściany, zero inwencji i strach przed własnym gustem, żeby nie wyjść na wieśniaka

 • grabnik

  Oceniono 13 razy 9

  Jeden koszmar. Ciekawi mnie jednak, które krzesła przy stole są na codzień, a które od święta? A może są zmieniane naprzemiennie? A gdzie w tym czasie jest chowana ta druga para (raczej czwórka?)
  (Dla mniej uważnych: proszę zwrócić uwagę na zdj. 9 i10).

 • fraulein

  Oceniono 16 razy 8

  Szkoda tych starych mebli z sypialni. Można było je odnowić i byłyby ciekawsze niż nadużywanie drabiny jako regału vel półeczki. W kuchni podoba mi się patent polakierowaną ścianą zamiast kafelków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX