Metamorfoza mieszkania w Lublinie. Zmieniło się nie do poznania!

Mieszkanie w Lublinie nie było remontowane od lat, i to wielu. Wymienić trzeba było absolutnie wszystko. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Teraz wnętrza zachwycają.

Stare mieszkanie w Lublinie było bardzo zaniedbane. Ściany, podłogi, meble - wszystko kwalifikowało się do wymiany. Ambitnego zadania metamorfozy wnętrza podjęli się architekci ze studia projektowania wnętrz oraz mebli Aura Projekt . Swoją pracę musieli zacząć od zrywania podłóg i burzenia ścian, m.in. otworzyli kuchnię na przedpokój. Dopiero po "wyczyszczeniu" mieszkania mogli przystąpić do dalszych prac, takich jak kładzenie nowych podłóg, instalacja sufitów podwieszanych, gipsowanie i malowanie ścian.

Lista prac była jednak dużo dłuższa, przykładowo w poprzedniej łazience ściany były jedynie zabezpieczone oleistą lamperią. Architekci zdecydowali się na pokrycie ich płytkami, wymianę podłogi i całej armatury. Zamiast wanny zamontowano prysznic.

W nowych wnętrzach postawiono na styl nowoczesny , ale w przytulnym wydaniu. Osiągnięto taki efekt, wprowadzając ceglaną okładzinę ścian i sporo elementów drewnianych. Szczególne wrażenie robi kuchnia, która zmieniła się najbardziej. Przede wszystkim zyskała dodatkowe centymetry poprzez usunięcie ścianki oddzielającej od korytarza. Wprowadzono robione pod wymiar białe, nowoczesne meble i drewniane blaty. Fragmenty ceglanej ściany i ciekawie zaaranżowane półki powodują, że kuchnia wyróżnia się stylem.

Porównując zdjęcia przed metamorfozą i po niej, aż trudno uwierzyć, że to jedno i to samo mieszkanie. Te wnętrza to doskonała inspiracja dla osób planujących gruntowny remont.

Więcej o:
Komentarze (43)
Metamorfoza mieszkania w Lublinie. Zmieniło się nie do poznania!
Zaloguj się
 • joankb

  Oceniono 75 razy 53

  Nie podoba mi się. Przed - widać że mieszkała starsza osoba, ale zaprzyjaźniona ze swoim miejscem. Po, zimno, ponuro, tymczasowo.

 • joannazam

  Oceniono 56 razy 50

  Wygląda jak sala konferencyjna to mieszkanie, bez klimatu. Usunięcie pięknej szafy wielką stratą dla wnętrza.

 • jodka5

  Oceniono 58 razy 46

  wygląda bardziej jak laboratorium lub hol jakiegoś biura niż dom, za dużo bieli, za dużo fototapet, za mało klimatu, i szkoda tej pięknej szafy, dodała by tego klimatu

 • grkobylka

  Oceniono 42 razy 38

  Przy okazji remontu właściciele mieszkania kupili szerokokątny obiektyw. Inwestycja opłacalna, jeśli zamierzają sprzedać wyremontowane mieszkanie.

 • jotes55

  Oceniono 39 razy 31

  Ciezkim grzechem bylo usuniecie tej pieknej szafy. Wnetrze jak do nastepnego filmu "Gwiezdne wojny". Sterylnie, bezosobowo, malo przytulnie. Stanowczo na NIE!

 • Anna Szurkowska

  Oceniono 32 razy 28

  Czy tylko mi się wydaje, że współczesni "projektanci" zapominają o użytkowych funkcjach mieszania (wszyscy identycznie, ten sam styl, te same błędy) Ile czasu minie nim zniszczą się i pożółkną meble od otwierania nagrzanego piekarnika, tak, że gorąco leci wprost na front szafki? Ile minie czasu jak blaty się zniszczą przy zlewie i kuchence? A ta cała biel się usyfi? To mieszkanie dla ludzi internetu, ktorzy nie szatkują czerwonej kapusty, nie lepia pierogów, nie pieką kaczki, nie mają zwierząt, dzieci, nie mieszkają w centrum miasta, gdzie kurz wpadający przez okno brudzi ściany, podłogi itd.To mieszkanie dla osoby żyjącej pracą, stołującej się sałatkami i półproduktami, siedzącej głównie na lapie lub przed tv, która nie maluje się (nie widzę miejsca na kosmetyki kolorowe przy umywalce), a po kąpieli spędza drugie tyle czasu żeby zacieki ściągaczką usunąć z szyby i lustra. I KAŻDY projektant w Polsce robi to samo, no każdy. Nic swojego, wszystko to kopia i układanie tych samych mebli w różnych kombinacjach. Nawet kolorystycznie ambicji nie ma. Wszędzie biel, cegiełki, czerń i ewentualnie grafit.

 • rm888

  Oceniono 24 razy 24

  Przecież to jest wizualizacja komputerowa, a nie zdjęcia wyremontowanego obiektu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX