Nowe życie mieszkania w bloku z lat 60.

Stare mieszkanie z lat 60. straszyło pomarańczową boazerią, odpadającymi płytkami w łazience i nieremontowaną od lat kuchnią. Teraz w niczym już nie przypomina wnętrz z PRL-u.

65-metrowe mieszkanie w krakowskim bloku było jakby żywcem wyjęte z PRL-u . Pochodzi z lat 60. i wyglądało jakby od tamtego czasu nic się w nim nie zmieniło. W przedpokoju królowała pomarańczowa, lakierowana boazeria, a nad drzwiami wejściowymi zamontowano ciężki pawlacz. Z kolei w kuchni ściany były pokryte oleistą lamperią, a meble to relikt PRL-u. W łazience największym problemem były odpadające i niemodne kafelki. Nowa właścicielka, która zakupiła to lokum, postanowiła przeprowadzić całkowitą metamorfozę.

Zaprojektowania mieszkania na nowo podjęła się Katarzyna Benko z Och-Ach_Concept . Zleceniodawczyni chciała jedynie ocalić podłogi w jodełkę. I tak mieszkanie zyskało jasny i nowoczesny wystrój. W kuchni zmieniono nieco układ przestrzenny i wprowadzono białą jednolitą zabudowę kuchenną. Jedną ze ścian pokryto popularną ostatnio farbą tablicowo-magnetyczną.

W przedpokoju bezpowrotnie pozbyto się staromodnej boazerii. Ściany odświeżono i nadano im przyjemne odcienie bieli i szarości. Widoczne rury pomalowano na intensywnie żółty kolor, co nadaje tej przestrzeni indywidualnego charakteru.

Ostatnim pomieszczeniem, które zostało poddane metamorfozie była łazienka. Tu wymieniono absolutnie wszystko. Na ścianach położono białe płytki typu metro, a na podłodze płytki ceramiczne z marokańskimi wzorami.

Więcej o:
Komentarze (45)
Nowe życie mieszkania w bloku z lat 60.
Zaloguj się
 • dobroslawa2

  Oceniono 58 razy 44

  Kolejne Feng Shui.
  Gdzie się podział piecyk gazowy z łazienki, to on był głównym problemem jeśli chodzi o estetykę.
  Ponadto kto instaluje półki (w tym z książkami) na kuchnią gazową? Modne stał się brak szafek wiszących w kuchniach, ale po krótkim czasie właściciel takich przez nieżyciowych architektów zaprojektowanych pomieszczeń na gwał szukają miejsca na kubki, talerze, szklanki, przyprawy.

 • grabnik

  Oceniono 46 razy 38

  Na starych zdjęciach widać, że mieszkanie należało do osoby starszej lub/i niepełnosprawnej. Widać dbałość o czystość, a rujnacja łazienki prawdopodobnie nastąpiła z powodu jakiejś awarii i wymiany rur czy innych podłączeń. Po 50 latach to normalne, że remont mieszkaniu się należy - ale jak się nie ma funduszy i jest się w wieku mocno 70+ (jak przypuszczam) - to takie dziwne, że nowy właściciel w pełni sił i z pełną sakiewką zrobił nowy, niezbyt piękny zresztą, wystrój? I co tu do pokazywania? Te koszmarne kafle typu płyta kuchenna u prababci na Podlasiu za kilka lat będą prowokowały takie same uwagi, jak ta boazeria. A rewolucja typu żółte rury czy nie wiadomo po co ściana do pisania (nie w pokoju dziecinnym - tam to ma sens!) - to już dziś budzi politowanie. Dobrze, że podłogę ocalono.

 • trup

  Oceniono 44 razy 36

  brak okapu nad kuchnią gazową. brawo dla "projektanta"!!!

 • jan.go

  Oceniono 38 razy 32

  To tak naprawdę nie było wnętrze z PRL tylko wnętrze nie remontowane przez 40 lat Można zaprojektować wnętrza których upływ czasu tak szybko nie nadgryzie ale te nowe akurat do takich nie należą

 • ernest29

  Oceniono 35 razy 31

  Hola, hola , nad kuchenką gazowąj zamiast wyciągu półka z książkami ???
  Kratka wentylacyjna w pokoju to za mało.

 • basiak63

  Oceniono 46 razy 30

  Czy istnieje jakikolwiek architekt wnętrz, któy wyszedłby poza standardową sztampę kolorystyczną: biały, bezowy, szary tudzież obowiązkową cegłę w różnych postaciach? Tracę nadzieję

 • kuk-tusk-klan

  Oceniono 33 razy 27

  i ta nieśmiertelna czarna ściana do bazgrania kredą....

 • the-berry

  Oceniono 22 razy 20

  Nie podoba mi się kuchnia. Bardzo niepraktyczna. W rogu przy oknie kuchenka, w drugim rogu w kącie zlewozmywak, piekarnik dziwnie pośrodku przeciwległej ściany i stół na drodze. W sam raz dla kogoś kto jada na mieście. Spróbujcie coś tam ugotować, latać między zlewem a kuchenką albo z blachą ciasta, omijając stół, do wiszącego piekarnika.

 • art_102

  Oceniono 16 razy 12

  Mnie też, podobnie jak innych na tym forum, interesuje, gdzie podział się piecyk gazowy. Piec w kiuchni jest na gaz, więc z niego nie zrezygnowano, wiec gdzie jest?
  Nie czepiam się, tylko grzecznie pytam, bo tż robię remont łazienki, i mam z tym problem estetyczny. Może jest coś o czym nie wiem, bo niestety w szafie go schować nie można, a no i zostaje gruba rura odprowadzająca spaliny, która mieć odpowiedni układ.
  No więc, Droga Redakcjo, gdzie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX