Doskonale pomalowane i zabezpieczone grzejniki

Malowanie i renowacja kaloryferów to czynność, o której łatwo zapomnieć. Szczególnie wtedy, gdy lato dopiero się zaczyna, a pierwsze jesienne chłody wydają się bardzo odległe.Niemniej jednak warto już teraz pomyśleć o idealnym zabezpieczeniu grzejników. Zwłaszcza, że nie jest to trudne, wymaga jedynie zastosowania odpowiedniej farby. Doskonałą ochronę grzejników zapewniają produkty marki Hammerite.

Renowację należy rozpocząć jeszcze przed początkiem sezonu grzewczego, dlatego najpóźniej powinno się do tego zabrać pod koniec lata. Najlepsza temperatura zapewniająca właściwe schnięcie preparatu mieści się w przedziale 10 a 25 stopni Celsjusza. Nie każda farba jest jednak odpowiednia do malowania grzejnika, dlatego warto zastosować preparat dobrej jakości
Hammerite Do Kaloryferów. Jest to produkt wodny, który dzięki niskiemu poziomowi zapachu świetnie nadaje się do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Ponadto znakomicie zabezpiecza powierzchnię kaloryfera przed korozją.

Proces przygotowania grzejnika do renowacji należy rozpocząć od usunięcia luźnych fragmentów poprzednich wymalowań. Koniecznie trzeba również odtłuścić i usunąć zabrudzenia. Jeżeli grzejnik był już odświeżany wcześniej, powinno się wykonać tę czynność czystą wodą z dodatkiem detergentu. Jeśli grzejnik nie był wcześniej malowany, zabrudzenia najlepiej usunąć Rozpuszczalnikiem Hammerite i zaczekać aż wyschnie. Podłoża aluminiowe, miedziane oraz z twardego PCV należy zmatowić papierem ciernym, usunąć powstały pył i kurz oraz bardzo dokładnie oczyścić wodą z dodatkiem środka myjącego i poczekać do wyschnięcia. Wcześniej malowane powierzchnie warto również bardzo dokładnie zmatowić, np. papierem ściernym, dzięki czemu zwiększymy przyczepność kolejnych powłok nakładanej farby. Będące efektem tej czynności kurz i pył, powinno się usunąć za pomocą suchej szmatki lub pędzla. Na powierzchnie mocno skorodowane należy zastosować odpowiedni podkład antykorozyjny. W dalszej kolejności należy otworzyć puszkę farby Hammerite Do Kaloryferów. Przed rozpoczęciem malowania trzeba powoli i dokładnie wymieszać zawartość puszki, w żadnym wypadku nie wolno rozcieńczać jej wodą. Po dokonaniu tych czynności, możemy przystąpić do właściwego malowania. Łącznie nakładamy dwie warstwy preparatu (drugą po 6 godzinach), za każdym razem upewniając się, że farba pokrywa całą powierzchnię metalu, także krawędzie i narożniki. Dzięki szybkoschnącej formule preparatu Hammerite Do Kaloryferów, możemy nałożyć dwie warstwy farby w ciągu jednego dnia. Ponadto, preparat doskonale zabezpiecza grzejnik przed rdzą, tworząc śnieżnobiałą i trwałą powłokę. Po zakończeniu malowania myjemy narzędzia wodą.

Tak zabezpieczony grzejnik będzie pięknie, estetycznie wyglądał zapewniając nam ciepło w sezonie grzewczym.Do każdego rodzaju grzejników

Hammerite Do Kaloryferów to produkt uniwersalny. Pozwala na pomalowanie grzejników zarówno nowego, jak i starego typu wraz z instalacją, czyli również obudowę z tworzywa sztucznego i miedzianych rurek - mówi ekspert marki Hammerite, Nikodem Kowalski, Menedżer ds. Szkoleń Akzonobel. Dzięki swojej nowoczesnej formule preparat nie żółknie, jest odporny na temperatury do 120 stopni Celsjusza, a także jest odporny na uderzenia i zarysowania - dodaje ekspert AkzoNobel.Opis produktu Hammerite:

Hammerite Do Kaloryferów: szybkoschnąca, termoodporna emalia akrylowa przeznaczona do ochronno-dekoracyjnego malowania kaloryferów oraz elementów instalacji grzewczej.

- Nie żółknie
- Odporna na temperatury do 120 stopni Celsjusza
- Odporna na uderzenia i zarysowania
- Szybkoschnąca formuła
- Wykończenie - Satynowy
- Wydajność w m²/l przy jednokrotnym malowaniu (do 16)
- Opakowania - 0,7l
- Druga warstwa - po 6 godzinach
- Malować w temperaturze - pomiędzy 10 a 25 stopni Celsjusza
- Cena - ok. 28 zł/ 0,7L

Więcej informacji na