BLIŻEJ TRENDÓW - Jakie stoły i stoliki do nowoczesnego salonu?

Projekty salonów w stylu nowoczesnym są nadal bardzo na czasie. Dziś podpowiadamy, jakie stoły i stoliki warto zastosować w przestrzeni dziennego wypoczynku, jeżeli zależy nam na osiągnięciu wyjątkowego efektu aranżacyjnego.

Nowoczesne salony - jakie są?

W nowoczesnych salonach króluje prostota i porządek. Skłonność do minimalizmu z zasadą mniej znaczy więcej jest obok funkcjonalności jedną z nadrzędnych cech tego typu pomieszczeń. Nie można jednak powiedzieć, że nowoczesne salony są skromne. Bo choć niepożądany jest w nich przepych, to nieobce są też im ciekawe łączenia kolorów i odważnych materiałów. Dzięki takim zabiegom, nowoczesne salony nabierają rysów wyjątkowości i indywidualizacji.

Kolory i światło  w nowoczesnym salonie

Salony w stylu nowoczesnym to królestwo stonowanych i jasnych barw, które odbijają światło i powiększają optycznie pomieszczenie. Dominują w nich biele, beże lub jasne szarości. Obok spokojnej kolorystyki w pomieszczeniach często pojawiają się kontrastowe barwy ciemne (brązy, czernie) lub intensywne (czerwienie, fiolety, turkusy). Kolorystyka ta dotyczy zazwyczaj dodatków lub akcesoriów. Mają one za zadanie zdynamizować pomieszczenia i nadać im cieplejszy wyraz. W nowoczesnych salonach bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. Dzięki niemu możemy podkreślić to, co jest dla nasz szczególnie ważne oraz wykreować odpowiedni nastrój.

Meble i dodatki w salonach modern

Dążenie do minimalizmu odzwierciedla również wybór wyposażenia do nowoczesnych salonów. Po pierwsze: zastosowane w nich meble są proste w formie i kolorystyce, nie mają zdobień czy deseni, choć nierzadko niektóre posiadają ciekawe, geometryczne kształty. Po drugie: im mniej jest mebli w pomieszczeniu tym lepiej. Nowoczesne salony nie mogą być przeładowane ani meblami, ani dodatkami, gdyż bardzo ważne jest w nich wrażenie przestrzenności pomieszczenia (nawet jeśli jest ono niewielkie). To dlatego wybór mebli czy dodatków powinien być starannie przemyślany, ich ilość warto zastąpić jakością i dobrym designem. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na jeden wyrazisty element czy charakterystyczny detal. W tej roli świetnie sprawdzą się np. lustro, stolik kawowy, podnóżek, lampa, obraz.

Wyjątkowe meble do nowoczesnych salonów

Nowoczesne salony lubią nowoczesne materiały. Meble w nich ustawione to zazwyczaj stylowy design zamknięty w formę wykonaną z najbardziej popularnych tworzyw: stali, szkła, chromu czy drewna. W pomieszczeniach utrzymanych w duchu modern dobrze jednak postawić na coś wyjątkowego. Wyposażenie wykonane z nietypowych materiałów ma moc wprowadzania salonów w wymiar wyjątkowości i oryginalności. Tak się dzieje w przypadku mebli z betonu architektonicznego.

Stolik kawowy w nowoczesnym salonie

Nowoczesne salony nie mogą obyć się bez sofy i stolika kawowego. Ten ostatni często pełni w nich ważną rolę - staje się głównym elementem aranżacyjnym pomieszczenia. Zastosowanie w stylowej, harmonijnej i wyważonej przestrzeni elementu dysonującego - stolika kawowego o fantazyjnym kształcie, wyrazistym kolorze lub łączącego różne materiały - nadaje salonowi dynamizm i go ożywia. Stoliki z betonu architektonicznego o oryginalnej formie i połączeniu z innymi materiałami spełnią tę rolę znakomicie.

 

Modern Line Stolik Focusfot. materiały partnera

 

Stoły w salonie minimalistycznym

Styl minimalistyczny jest odmianą nowoczesnego, z tą jednak różnicą, że w sposób diametralny ogranicza on w przestrzeni ilość mebli i dodatków. W takich salonach wyposażenie pełni bardzo ważną rolę - stanowi ich główną dekorację. Oryginalny design, geometryczne kształty, nietypowe połączenia materiałów, najwyższa jakość - przy wyborze mebli do salonu minimalistycznego stawiajmy właśnie na to. Pamiętajmy jednak, aby zgodnie z zasadą mniej znaczy więcej i tu nie przesadzać. To jeden element wyposażenia powinien być ozdobą salonu, reszta zaś stanowić dla niego stonowane tło. Urządzając salon w stylu minimalistycznym, warto więc postawić na fantazyjny stół, np. wykonany z betonu architektonicznego.

 

Modern Line_kolekcja Gravity_projekt J.Sojkafot. materiały partnera

Meble z betonu architektonicznego mają wiele zalet: są praktyczne - mocne i wytrzymałe - odporne na działanie warunków atmosferycznych (świetne do wykorzystania również na zewnątrz!) oraz bardzo uniwersalne. Dobry pomysł na aranżację sprawia, że mogą stać się doskonałym -awangardowym detalem w każdym nowoczesnym salonie.

Więcej na www.modernline.info.pl
Właścicielem marki Modern Line jest firma Bruk Sp zoo.