Czym wyczyścić plamy na lakierowanej podłodze

W trakcie użytkowania podłóg drewnianych mogą się zdarzyć przypadkowe zabrudzenia. Warto wiedzieć, że powstałe plamy możemy łatwo usunąć z podłogi, stosując środki niekoniecznie specjalistyczne.
Zanim jednak zaczniemy usuwać plamy i zabrudzenia, musimy wiedzieć czym jest wykończona podłoga z drewna. Podłoga lakierowana jest łatwa do umycia rozmaitymi dostępnymi środkami. Woskowana czy olejowana powinna być myta preparatami przeznaczonymi do takich podłóg. W przypadku podłogi pastowanej - można ją myć wilgotną szmatką z preparatem, ale potem trzeba koniecznie zapastować. Najlepiej przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka sprawdzić, jak działa na naszą podłogę w miejscu niewidocznym. Po umyciu podłogi innej niż lakierowane, drewno należy zabezpieczyć woskiem, olejem czy pastą do podłóg. Wtedy czyszczony fragment odzyska kolor.

Czym wyczyścić plamy na drewnianej podłodze:

Asfalt, masło, sok, mleko, śmietana, piwo, wino, owoce usuniemy wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

Czekolada, tłuszcz, olej, pasta do butów zmyją się benzyną ekstrakcyjną

Smugi z obcasa, smoła zmyją się benzyną ekstrakcyjną

Krew - zimną wodą

Ołówek, atrament - wystarczy przetrzeć spirytusem

Więcej o:
Komentarze (2)
Czym wyczyścić plamy na lakierowanej podłodze
Zaloguj się
  • forfloor

    Oceniono 3 razy 3

    Uważałbym ze stosowaniem spirytusu, benzyny ekstrakcyjnej lub jakiś płynów do mycia naczyń. Mogą trwale uszkodzić lakier, czy inny rodzaj zabezpieczenia. Napewno zrobienie próby w mało widocznym miejscu podłogi to dobry pomysł. Na rynku dostępne są środki do wszystkich rodzajów podłóg drewnianych. Polecam sklep: WWW.DLAPODLOGI.PL. Nie warto ryzykować uszkodzenia podłogi; naprawa możebyć kosztowna.

  • cyklina-klimkiewicz

    0

    Podłogi olejowane i woskowane, się czyści, odkurza, podaje renowacji, specjalizowanymi produktami, z linii danego oleju czy olejowosku. Ich się nie myje, można je przecierać na wilgotno, by usunąć kurz. Podłogi lakierowane, można czyścić, konserwować, domalowywać warstwę , by odnowić lakier, bez cyklinowania podłogi, używając Bona Prep i systemu scrad , usuwać ślady po butach, za pomocą Bona Remover. Jest cała technologia, dostępne wszystkie materiały. B.Klimkiewicz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX