Cegła na ścianach: jak dobrać rolety?

Projektanci coraz chętniej sięgają po szorstki design surowych materiałów: beton i cegłę. Jak dobrać rolety okienne w mieszkaniu w stylu industrialnym, z cegłą na ścianach?
Lofty przeżywają swój renesans, poprzemysłowe budynki z powodzeniem adaptowane są na pomieszczenia mieszkalne. Wyzwaniem staje się zaaranżowanie wysokich przestrzeni o dużym metrażu tak, by zachować ich niepowtarzalny klimat i stworzyć wnętrze, w którym poczujemy się jak w domu, a nie w hali produkcyjnej. Niewątpliwą zaletą loftów jest ich przestronność, która stwarza duże możliwości eksponowania nietypowych rozwiązań, w tym także często spotykanych w tego typu budownictwie oryginalnych ścian z cegieł. Urok tego materiału budowlanego to zarówno struktura, kolor, jak i nietypowa faktura. Jest tez możłiwość skorzystania z fototapet z wzorem cegły czy drewna Budynki przemysłowe to bardzo często wysokie ściany i duże okna. Kupowanie i montaż dwumetrowych firan mogą być kłopotliwe. - Jeśli chodzi o aranżację okna, dobrym rozwiązaniem są proste, tekstylne zasłony wykonane z naturalnych materiałów jak len czy bawełna. Mocny, graficzny wzór podkreśli industrialny, nowoczesny styl wnętrza. Duże okno najlepiej i najwygodniej zasłaniać roletą. To proste i eleganckie rozwiązanie idealnie wpisze się w kolorystykę wnętrza - odpowiednio dobrany kolor podkreśli i wydobędzie naturalny odcień cegieł,nie zasłaniając ciekawego wykończenia ściany - radzi Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner. Ciekawą opcją uzupełnienia industrialnego wystroju jest wybór rolety z nowoczesnym nadrukiem. Zabawny, graficzny wzór utrzymany w stylu i kolorach całego wnętrza będzie efektowny. Cegły bez wątpienia mają potencjał aranżacyjny. Nowoczesne ściany i surowy design loftów można podkreślić i wyeksponować kolorem i gładką, kolorową płaszczyzną rolety, która pozwoli okiełznać duże okna i płynnie regulować dopływ światła, co jest szczególnie cenne przy dużych pomieszczeniach.Komentarze (3)
Cegła na ścianach: jak dobrać rolety?
Zaloguj się
  • Gość: byczek

    Oceniono 2 razy 2

    a pewnie się autorowi nie chciało szukać, bo miał deadline :D a co do mardomu, fakt, przyjemnie jest pooglądać ich katalogi. moze nawet kiedys sobie tak urządzę mieszkanie... jak zarobie... na nie! :D

  • Gość: blat

    Oceniono 1 raz 1

    Nie wiem, dlaczego tylko jedno zdjecie dodali do artykułu, zamiast pokazać jakieś fajne aranżacje, jak zazwyczaj. Mnie się podoba jak jest wykończenie scian sztukaterią, np z serii mardom decor, bo maja chyba najwiekszy w Polsce wybór.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX