Akcesoria: domowy kącik fitness

Po zimie nasze ciało wymaga pracy, aby w lżejszych ubraniach prezentowało się pięknie. To najwyższy czas na pozbycie się zbędnych kilogramów i wzmocnienie organizmu.
Nadmierna tkanka tłuszczowa i słaba kondycja sprawiają, że jesteśmy bardziej podatni na choroby i stres. Ćwiczenia fizyczne wykonywane regularnie, nie tylko poprawiają nasz wygląd, ale również pomagają w pozbyciu się m.in. złego cholesterolu, obniżają ciśnienie krwi, dotleniają organizm, a powstałe w wyniku ćwiczeń endorfiny, czyli hormony szczęścia poprawiają humor. Nie pozostaje nam nic innego jak zastosowanie odpowiedniego treningu, ale czy koniecznie w klubie fitness? Może lepszym rozwiązaniem jest urządzenie sobie małej siłowni w domu?

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięWyposażenie domowej siłowni

W zależności od tego jak dużą powierzchnią dysponujemy, taki dobierzmy sprzęt. Domowy klub fitness może zajmować osobny pokój, mały kącik, a nawet można go schować w szafie. Jeśli mamy mało miejsca wybierzmy podręczny sprzęt lub akcesoria dmuchane. W przypadku gdy dysponujemy oddzielnym pomieszczeniem, wyposażmy naszą siłownię w stacjonarny rower, orbitrek czy solidną ławkę do ćwiczeń.

Dobierając przyrządy oprócz możliwości mieszkaniowych kierujmy się również tym jakie efekty chcemy osiągnąć i które partie ciała pragniemy wymodelować.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Trening

Rozpoczynając trening weźmy też pod uwagę swoje zdrowie. Niektórych ćwiczeń nie należy wykonywać gdy cierpimy na przykład na choroby układu ruchu czy krążenia. Najlepiej przed rozpoczęciem cyklu intensywnych treningów skonsultujmy z lekarzem, które ćwiczenia i na jakich przyrządach możemy wykonywać.

Intensywność treningu również należy dostosować do własnych predyspozycji. W czasie ćwiczeń powinniśmy się zmęczyć, ale nie na tyle, aby wysiłek utrudniał nam oddychanie czy prowadzenie rozmowy.

Częstotliwość i czas treningu zależy od tego jakie chcemy osiągnąć rezultaty. Ogólną sprawność oraz spalenie tkanki tłuszczowej zapewni nam trening cardio, czyli trwający dłuższy czas przy umiarkowanej intensywności ćwiczeń. Najefektowniejsza jest gimnastyka wykonywana przez 45-60 minut, trzy razy w tygodniu. Niemniej jednak można ćwiczyć codziennie przez krótszy czas (min. 30 min.). Najważniejsza jest systematyczność.