Domki dla ptaków

Ptaki też lubią design i piękne wnętrza. Przekonajcie się jak w ogrodach mieszkają modne pisklaki.

Dobre wejście

Domki zostały wykonane z sosnowego drewna. Uwagę przykuwa pomarańczowy i zielony kolor dachu i niezwykle oryginalne wejście w kształcie ptaszka. Projektantem jest Damian O'Sullivan. Cena od 79 dolarów do nabycia na stronie www.gnr8.biz

Domki dla ptaków

Budki dla ptaków Nathana Danials'a

Projektantem jest jest Nathan Danials. Domek powyżej wyróżnia klasyczna forma, nowoczesny kształt i matowy, czarny lakier. Idealne miejsce dla modernistycznych ptaków. Budka została wykonana z drewna cedrowego. Poniżej wersja z niewielkim tarasem, gdzie można dosypywać ziarno mieszkańcom.


Domki dla ptaków

Kańciasty domek dla ptaków

Pierwszy, domek dla ptaków Nidusa, zawisł na drzewie w Petersburgu w kwietniu 2004 roku. Posiada nowoczesny, geometryczny kształt. Dzięki poręcznemu otwieraniu można go łatwo czyścić. Wnętrze jest przestronne, a otwór na tyle duży, że wejdą tam także większe ptaszki. Projektantem jest Vladimir Sinelnikov.

 

Domki dla ptaków

Budka dla ptaków Eva Solo

Ceramiczna, ręcznie malowana budka. W cieplejsze dni jasne kolory zapobiegają nagrzewaniu się wnętrza. W zestawie dostępne są 4 plastikowe obręcze, dzięki którym reguluje się przestrzeń wewnątrz budki. To decyduje dla jak dużych ptaszków ma być przeznaczona. Do nabycia na stronie www.fabrykaform.pl, cena od 244 zł.

 

Domki dla ptaków

Budki lęgowe Nathana Danials'a

Niezwykle urzekające budki wyglądem przypominają budowle z dziecięcych klocków. Nowoczesna forma i intensywne kolory dodają im uroku. Polecamy dla wszystkich majsterkowiczów do samodzielnej produkcji.

 

Domek dla ptaków

Domki dla ptaków Nathana Danials'a

Domek z niewielkim ogrodem - do wazonu można wstawiać kwiatki, a na tarasie dokarmiać lokatorów.

Na zdjęciu poniżej bliźniak. Przez łączenie wielu podobnych budek można tworzyć całe bloki.

 

Domki dla ptaków

Domki Cube

Loll to budka z gwarancją, została tak zaprojektowana i wykonana by służyć ptakom wiele lat. Może być podwieszona lub stać na równej powierzchni, na przykład na dachu. Montaż i czyszczenie są bardzo proste. Dostępne na stronie Loll, koszt to około 68$.

 

Domki dla ptaków

Ekologiczna budka dla ptaków

Ręcznie wykonana budka Nova68 jest dziełem Vladimira Jaccarda. Powstała z połączenia włókien i materiałów organicznych, dzięki czemu jest w 100% biodegradowalna. Cena to 138$.

Budka lęgowa na zamówienie

Pierwotnie budki z cedru lub mahoniu wykonano na zamówienie klienta. Zostały specjalnie zaprojektowane dla małych ptaszków jak zięby, sikorki i kowaliki. To dzieła projektantów z "e Studio IMAKE".

 

Domki dla ptaków

Domki z pudełek po cygarach

Firma Atomic Birdhouses proponuje w pełni ekologiczne, ręcznie robione budki, wykonane z drewnianych skrzynek po cygarach i winie. Drewno jest wykończone olejem sojowym, który chroni przed działaniem wody, pleśni i promienia UV. Domki z recyclingu można kupić już od $39.


 

Domki dla ptaków

Blokowisko dla ptaków

Całe osiedle domków, zaprojektowało Studio Roger Arquer. Budki zostały zaplanowane z myślą o wielopokoleniowych rodzinach. Odpowiednio wkomponowane w zieleń pomogą stworzyć ogród przyjazny ptakom.

 

Domki dla ptaków

Domki dla nietoperzy

Powyżej budka dla nietoperzy, powstała w Studiu Estres. Pomimo symbolu nietoperza gniazdować mogą w niej jedynie niewielkie ptaszki.

Poniżej prawdziwe, równie efektowne i designerskie domki dla nietoperzy.

 

Domki dla ptaków, nietoperze

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.