Ogrody filmowe

Jeżeli w szkolnym przedstawieniu grałeś drzewo, nie ma się czego wstydzić. Drzewa, krzewy, całe ogrody i parki to ważni bohaterowie wielu akcji filmowych.
Alicja w Krainie czarów i bajkowy ogród Tima Burtona Alicja w Krainie czarów i bajkowy ogród Tima Burtona fot.: adisney.go.com

Bajkowy ogród. "Alicja w Krainie Czarów"

"Alicja w Krainie Czarów", "Edward Nożycoręki" i "Wielka Ryba" we wszystkich tych filmach odnajdujemy dziką, bajkową przyrodę. Ogrody według reżysera Tima Burtona są tajemnicze, mroczne i intrygująco niebezpieczne. Na zdjęciach kadry w z filmu "Alicja w Krainie Czarów". Część zdjęć do tego filmu nakręcono w ogrodach XVIII-wiecznej posiadłości Antony House niedaleko Plymouth w Wielkiej Brytanii. Poniżej Czerwona Królowa grająca w krykieta flamingiem.

Kwiaty na ślubie w filmie Kwiaty na ślubie w filmie "Przed Świtem" saga "Zmierzch" fot.: www.breakingdawnmovie.org

Dekoracja ślubna. "Zmerzch"

Wampiry także lubią piękne bukiety i dekoracje. W najnowszej ekranizacji sagi "Zmierzch. Przed Świtem" znajdujemy zachwycającą scenę ze ślubu Belli i Edwarda. Dekoracje weselne i ślubna wiązanka Belli to kompozycja białych kwiatów jaskra, lilaka, róży, frezji, groszku pachnącego, młodych pędów kaliny, a do tego mnóstwo białej wisterii.

Magiczny świat roślin w filmie Avatar Jamesa Camerona. Magiczny świat roślin w filmie Avatar Jamesa Camerona. fot.: www.avatarmovie.com

Ogrody fantastyczne "Avatar"

Zrealizowany z wielkim rozmachem film "Avatar" w reżyserii Jamesa Camerona ukazuje nowy, fantastyczny świat, gdzie ludzie żyją w pełnej harmonii z przyrodą. W filmie natura odgrywa wielkie znaczenie, jest czymś w rodzaju bóstwa, najmądrzejszą istotą i sędzią dbającym o równowagę. Mieszkańcy planety Pandora dbają o nią, szanują i rozumieją swoją rolę w cyklu życia.

Ogród w Rivendell, kadr z filmu Władca Pierścieni Ogród w Rivendell, kadr z filmu Władca Pierścieni fot.: www.sodevcps.com

Ogrody elfów i hobbitów w filmie "Władca Pierścieni"

Ekranizacja powieści J.R.R. Tolkiena Władca Pierścieni to uczta nie tylko dla fanów fantasy, także miłośnicy ogrodów i przyrody będą zachwyceni. Jako tło do scen plenerowych wybrano najpiękniejsze zakątki Nowej Zelandii, a lasy, ogrody i miasto elfów Rivendell zwalają z nóg. Urzekające są również małe domki i ogródki Hobbitów w Bag End. Zdecydowanie polecamy do obejrzenia całą trylogię w zimne grudniowe wieczory.

Ogród japoński w filmie Kill Bill Ogród japoński w filmie Kill Bill fot.: www.filmweb.pl

Ogrody japońskie w filmie "Kill Bill"

Quentin Tarantino reżyser filmu "Kill Bill" fascynuje się kobiecymi stopami, westernami, kaskaderstwem i kulturą japońską. Stąd też w filmie "Kill Bill" przejmująca scena pojedynku Czarnej Mamby (Uma Thurman) i O-Ren Ishii (Lucy Liu) w misternie pielęgnowanym ogrodzie japońskim. Ogrody dalekowschodnie mają jak najdokładniej przypominać naturę, są harmonijne, proste, najczęściej asymetryczne i pełne symboliki.

Barokowe ogrody, Francja. Kadr z Filmu Barokowe ogrody, Francja. Kadr z Filmu "Maria Antonina" fot.: www.filmweb.pl

Ogrody francuskie "Maria Antonina"

Reżyser Sofia Coppola uzyskała specjalne pozwolenie na kręcenie scen do filmu "Maria Antonina" w Wersalu. W filmie można podziwiać wnętrza pałacowe, wystawne życie królowej jaki i przepiękny ogród wersalski i  ulubiony pałacyk Marii Antoniny Le Petit Trianon.

Ogrody angielskie, formalne, kadr z filmu Ogrody angielskie, formalne, kadr z filmu "Królowa" fot.: www.filmweb.pl

Ogrody angielskie "Królowa"

Brytyjczycy słyną z pieczołowitego pielęgnowania trawnikówAngielskie ogrody są zawsze pełne bylin, róż, romantycznych posągów i strzyżonych form topiarycznych. Na zdjęciach Helen Mirren w roli Elżbiety II, w filmie "Królowa".

Tajemniczy ogród. Tajemniczy ogród.

Magia w ogrodzie czyli Tajmeniczy ogród

"Tajemniczy ogród" powieść obyczajowa autorstwa Frances Hodgson Burnett. Ogród pełen bujnie kwitnących kwiatów jest miejscem niezwykłych zdarzeń. W filmie przyroda to niezwykła moc sprawcza dzięki której udało się uzdrowić bohaterów i przywrócić rodzinne więzi.

Więcej o: