Ekologiczne kartki do zasadzenia

Dzięki eleganckim kartkom będziecie korespondować z ekologicznym przesłaniem. Papier po zasadzeniu rozkłada się, a z nasion wyrastają nowe rośliny. Pomysł szczytny i godny pochwały.

Papier czerpany, który rośnie

Papier czerpany przechodzi druga młodość. Powrót do tradycyjnej metody wytwarzania papieru  związany jest z nurtem ekologicznym. Za oceanem bardzo modne stało się wysyłanie listów i zaproszeń z których wyrastają kwiaty. Aby tak się stało wystarczy kartkę zasadzić w ziemi lub podlać wodą. Pierwsze kiełki wyrastają już po kilku dniach.

Konfetti do wysiania w ogrodzie

Papier z nasionami w kształcie serduszek i kwiatów doskonale sprawdza się jako konfetti. W miejscu jego "wysiania" pozostanie piękna pamiątka po uroczystości. Rozwiązanie idealne na ślub, a także do świętowania i celebrowania wszystkich wzniosłych momentów

Kartki okolicznościowe, zaproszenia ozdobione kwiatami i nasionami

Sam papier jest niezwykle ozdobny. Świetnie sprawdza się jako papeteria, zaproszenia ślubne, koperty i kartki okolicznościowe. Więcej inspiracji znajdziecie m.in. na stronach: www.botanicalpaperworks.com, www.greenfieldpaper.com.

Partyzantka w ogrodzie

Dla czynnie walczących o zdrowie matki ziemi polecamy granaty. Zupełnie jak w wojsku, granat należy rzucić i czekać aż wybuchnie. Te na zdjęciach zrobione są z papierowej pulpy do której dodano nasiana kwiatów. Celuloza gdy nasiąknie wodą staje się miękka, wtedy nasiona swobodnie kiełkują.

Papier czerpany do zastosowania w ogrodzie

Zachęcamy do samodzielnego wykonania takich ozdób. Pomoc i wsparcie znajdziecie w pracowniach papieru czerpanego w Waszym mieście. To świetny sposób na wykorzystanie zalegającej makulatury.

Więcej o: