Niezwykłe domki na drzewie

Domek na drzewie to świetna kryjówka dla dzieci, ale dorośli także doskonale bawią na wysokości. Zobaczcie najciekawsze przykłady z całego świata.

Niezwykłe domki na drzewie. Hotel Hapuku Lodge

Domki na drzewach stały się popularnym miejscem wypoczynku. Często wykorzystywane są jako hotele czy restauracje. Hotel Hapuku Lodge położony jest w gajach Manuka w Nowej Zelandii. Z okien rozciąga się widok na wybrzeża Pacyfiku i góry Kaikoura. Kompleks oferuje niewielkie kwatery z jedną sypialnią, a także dwukondygnacyjne domy rodzinne.

Niezwykłe domki na drzewie. TreeHousePoint

Spanie i jedzenie bliżej nieba, w tak wyjątkowym miejscu jest niezwykłym doświadczeniem. Kameralny hotel i restauracja TreeHousePoint zbudowano w Waszyngtonie, w Stanach Zjednoczonych, to doskonałe miejsce dla osób, które pragną wypoczywać blisko natury.

Niezwykłe domki na drzewie. Free Spirit Spheres

Domki Free Spirit Spheres, niczym gigantyczne bombki na choince, rozwieszone są w lesie w Vancouver w Kanadzie. Te olbrzymie drewniane kule zostały wykonane ręcznie. Dostępne są dla gości przez cały rok, a nadmorski las deszczowy w każdym sezonie zapewnia niezapomniane wrażenia.

Niezwykłe domki na drzewie. Redwoods Treehouse

Urzekająca konstrukcja Redwoods Treehouse powstała w 2008 roku, dla celów w kampanii marketingowej. Obecnie znajduje się w prywatnych rękach, ale nic straconego, nadal można ją wynająć. Odbywają się tutaj przyjęcia dla grona nawet 30 osób. Ten bajeczny domek w kształcie muszli, wisi na drzewie 30 metrów nad ziemią, zbudowano go Nowej Zelandii, na północ od Auckland.

Niezwykłe domki na drzewie. Wilkinson Residence

Wilkinson Residence został zaprojektowany w 1997 roku, a jego budowę ukończono w 2004 roku. Ten niezwykły domek na drzewie znajduje się w lasach Portland, w stanie Oregon, w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Architekt Robert Harvey Oshatz zadbał o to, by budynek stał się częścią naturalnego krajobrazu, stąd miękkie kształty i faliste linie. Ponad to cała konstrukcja przypomina mechanizm aparatu fotograficznego.

Niezwykłe domki na drzewie. Chatka Ministra

Największy domek na drzewie znany jest jako Chatka Ministra, z szacunku dla jego twórcy Horacego Burgessa. Konstrukcja budynku jest bardzo skomplikowana, niektóre elementy są regularne, solidne, podczas gdy inne fragmenty są całkowicie przypadkowe, chaotyczne. Sprawia to, że budynek wygląda groźnie i niestabilnie, ale to tylko pozory. Cały dom jest otwarty dla publiczności. Jeśli chcecie go odwiedzić zapraszamy do Crossville, w stanie Tennessee w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Niezwykłe domki na drzewie. Finca Bellavista

Finca Bellavista: Wspólnota Zrównoważonego Rozwoju Lasów Tropikalnych, to hotel zorientowany na bliskie obcowanie z przyrodą. Został założony w celu zachowania 300 akrów lokalnych lasów. Kompleks położony jest w gęstwinie lasu deszczowego w Kostaryce. Mile widziani są tam wszyscy dbający o dobro przyrody. Hotel oferuje wyjątkową okazję do życia na łonie natury, w zgodzie z jej prawami.

Niezwykłe domki na drzewie. Bandhavgarh Tiger Reserve

Bandhavgarh Tiger Reserve, to kompleks pięciu domów, zbudowano je głęboko w dżungli w Madhya Pradesh, w Indiach. Każdy z nich wyposażony jest w salon, mini bar, balkon, ciepłą i zimną wodę, klimatyzację oraz moskitiery. Więc nawet największe mieszczuchy będą czuły się w nim  komfortowo. Goście z własnego tarasu mogą podziwiać dziką przyrodę, a z okien rozciąga się widok na Bandhavgarth Fort i Rezerwat Tygrysów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.