Wyjątkowe imprezy ogrodnicze 2011/2012. Przeżyj to jeszcze raz i zaplanuj nowe zwiedzanie!

Wystawy, targi ogrodnicze, festiwale i parady kwiatów pamięta się długo. Przyciągają kolorami i zapachami kwiatów, urokiem pięknych ogrodów, niesamowitymi formami. Zobaczcie co można było podziwiać w 2011 r na świecie i zaplanujcie zwiedzanie w 2012 roku - subiektywny przewodnik e-ogrody.pl

Polska tematem przewodnim kwiatowej wystawy w Keukenhoff 2012, Holandia

Keukenhof to zamek otoczony parkiem w stylu angielskim, przepełnionym wprost kwiatami. Co roku organizowana jest tu kwiatowa wystawa, poświęcona innemu państwu. W 2012 tematem przewodnim będzie "Polska - serce europy".

Głównym symbolem wystawy w 2012 r. będzie olbrzymia mozaika kwiatowa przedstawiająca Fryderyka Chopina. Wizerunek Chopina będzie tworzyć 50 tysięcy kwitnących kwiatów - cztery rodzaje tulipanów i hiacynty. Kwiatowy portret będzie miał 12 metrów szerokości i 20 metrów długości.

Podczas polskiego sezonu zaplanowanych jest wiele imprez między innymi

Weekend Chopina (24-25 marca),

Polskie tańce (28-29 kwietnia)

Parada kwiatów (21 kwietnia)

 

Parada kwiatów Keukenhof 2011

Fot. www.keukenhof.nl

 

Park Keukenfof, Holandia

Fot. www.keukenhof.nl

Międzynarodowe Targi Ogrodnicze IPM w Essen, Niemcy

Targi IPM w Essen, to największe targi ogrodnicze w Europie. Tereny wystawowe obejmują 11 hektarów w kilkunastu przyległych do siebie halach. Można tu oglądać rośliny, technologie ogrodnicze, florystykę i promocję sprzedaży.

Międzynarodowe Targi Ogrodnicze IPM Essen

Najbliższa edycja już 24-27 stycznia 2012

Targi Gardenia, Polska

Targi Ogrodnicze i Architektury Krajobrazu Gardenia to jedna z najważniejszych "zielonych" imprez w Polsce. Co roku przyciągają do Poznania wielu specjalistów i miłośników ogrodów.

Targi Ogrodnicze i Architektury Krajobrazu Gardenia

Najbliższe odbędą się 24-26 lutego 2012

Wystawa Chelsea Flower Show, Wielka Brytania

Chelsea flower show wyznacza światowe trendy w projektowaniu ogrodów. Co roku można na niej podziwiać ogrody pokazowe najlepszych projektantów, które zaskakują, inspirują, przenoszą w czasie i przestrzeni. W 2011 roku pojawiła się na przykład podniebna altana i ogród antyczny

25.05.2011 LONDYN WYSTAWA OGRODOW CHELSEA FLOWER SHOW  NA ZDJECIU OGROD  UWAGA ZDJECIA MALE DO OGLADANIA I WYBIERANIA  DLA CZASOPISMA OGRODY  FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA

Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Gazeta

Najbliższa wystawa już w 22-26 Maja 2012.

 

 

 

25.05.2011 LONDYN WYSTAWA OGRODOW CHELSEA FLOWER SHOWNA ZDJECIU OGRODUWAGA ZDJECIA MALE DO OGLADANIA I WYBIERANIADLA CZASOPISMA OGRODYFOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA

Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Gazeta

Oto jedne z najpiękniejszych ogrodów Chelsea Flower Show 2011

Ogród jak elegancki warzywnik

Ogród japoński w kolorze szampana

Ogród z sercem w tle

Ogrody w Bilbao, Hiszpania

Wystawa Bilbao Garden to dość młoda impreza (pierwsza odbyła się w maju 2007 roku), ale na stałe wpisała się do kalendarza ważnych wydarzeń. Jest to międzynarodowa wystawa ogrodów miejskich. Zwycięskie ogrody rozmieszczone w różnych częściach miasta stają się atrakcją turystyczną i można je oglądać przez kilka miesięcy.

 

ogrody, ozdoby, parki

 

Czekamy na kolejną edycję w maju 2012 r.

Dywan kwiatowy Warszawa

Wprawdzie nie była to impreza cykliczna, ale byliśmy z niej bardzo dumni.

1. lipca 2011 r. Polska objęła prezydencję w Unii Europejskiej. Z tej okazji tego samego dnia na Placu Zamkowym w Warszawie ułożono dywan kwiatowy z logo polskiej prezydencji. Układali go wolontariusze z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, pod okiem florystek z grupy 'Wrzosowisko'. Dywan miał 523 m2 i składał się z 14000 kwiatów doniczkowych. Można go było oglądać do 3 lipca.

 

kwiaty, ozdoby

Wystawa Zieleń To Życie, Polska

Zieleń to Życie to międzynarodowa - największa w Polsce wystawa ogrodnicza. Co roku gromadzi setki wystawców - można na niej zobaczyć nowinki ogrodnicze - wszelkiego rodzaju rośliny, detale ogrodowe, meble, małą architekturę, rzeźby, donice, skrzynie, urządzenia ogrodnicze itp.

Wystawie towarzyszą szkolenia, warsztaty i wykłady największych światowych specjalistów branży ogrodniczej. W tym roku swoją pasją dzielił się między innymi Diarmuid Gavin - irlandzki projektant ogrodów, zwycięzca złotego medalu na Chelsea Flower Show 2011.

Najbliższa wystawa odbędzie się 24 -26 Sierpnia 2012

kwiaty, zieleń,

Fot. www.zielentozycie.pl

kwiaty, zieleń

Fot. www.zielentozycie.pl

Kwiatowy dywan Bruksela

Kwiatowy dywan w Brukseli stolicy Belgii wykładany jest co dwa lata i w 2012 roku będzie to 14 sierpnia.

 

kwiaty, ozdoby

www.flowercarpet.be

Parada rzeźb kwiatowych Bloemencorso Zundert, Holandia

Niepozorna wieś Zundert, na południu Holandii, to tu co roku od 75 lat mieszkańcy rywalizują ze sobą, budując fantastyczne konstrukcie, ozdobione kwiatami dalii. Parada odbywa się zawsze w pierwszy weekend września. Najbliższa odbędzie się 2-3 września 2012

W 2011 roku konkurs wygrała grupa 't Stuk, prezentując stację kosmiczną. Astronauci podczas parady przemieszczali się w tunelu.

dalia, rzeźba, Holandia

Fot. www.bloemencorsozundert.nl

Bloemencorso

 

www.bloemencorsozundert.nl

Festiwale rzeźb lodowych

Może to imprezy nie całkiem ogrodnicze, ale wymagają użycia ogrodniczych narzędzi - głównie pilarek. Największe festiwale i mistrzostwa rzeźb lodowych odbywają się w Chinach, Kanadzie, w USA na Alasce, w Japonii i Norwegii, ale my również mamy swoje: w Poznaniu - w 2011 roku -   VI Festiwal Rzeźby Lodowej odbył się w weekend 10-11 grudnia. Zdobywcami I nagrody byli Victor Dogatana i Angellito Babana z USA i ich rzeźba Piłkarz

VI Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu 2011. I miejsce zajęli Victor Dagadan i Angelito Baban - USA. Rzeźba Piłkarz.

Fot. www.youtube.com

W tym samym czasie można było zobaczyć Lodową Szopkę w Olsztynie.

Czekamy na kolejne edycje - na początku grudnia 2012. Oby tylko pogoda dopisała

Zobaczcie najciekawsze rzeźby lodowe

Więcej o: