Efektowny bukiet. Krok po kroku

Jeżeli masz chwilę wolnego czasu i kochasz kwiaty to zrób własnoręcznie niebanalny bukiet. Poniżej krok po korku podpowiadamy Ci jak to zrobić.

Pomysł na niebanalną kompozycję

Ta kompozycja doskonale wpisuje się w ekologiczne nurty rycyclingu we florystyce. Dano  kilku starym rzeczą nowe życie w bukiecie. Efekt jest olśniewający.

Fot. bloomtube.com

Kompozycja w naczyniu. Krok 1.

Na samym początku potrzebna nam będzie stara  dętka rowerowa. Myjemy ją dokładnie, a potem ostrymi nożyczkami wycinamy wentyl, tak by została sama guma. Bierzemy mały nożyk i przecinamy dętkę wzdłużnie, tak by powstały wąskie gumowe tasiemki.

Kompozycja w naczyniu. Krok 2.

Szklane prostokątne naczynie obkładamy po bokach deseczkami, tak by nieco ich boki wystawały ponad naczynie. Całość ustawiamy na pasku z dętki i  dokładnie owijamy gumą, na końcu mocno związując oba końce.

Kompozycja w naczyniu. Krok 3.

Wlewamy do naczynia wodę. Oczyszczone z liści i kolców pędy róży z owocami umieszczamy  między gumowymi paskami. By jeszcze skuteczniej ustabilizować ich pozycję, na dno naczynia wrzucamy skały.

Kompozycja w naczyniu. Krok 4.

Dodajemy kolejne elementy, tym razem, ogołocone dzikiej róży. Dokładamy kolejne skały, stabilizujące kompozycję.

Kompozycja w naczyniu. Krok 5.

Przycinamy hortensje o pełnych fioletowych kwiatostanach i delikatnie ją umieszczamy w naczyniu.

Kompozycja w naczyniu. Krok 6.

Ostatni krok. Wykańczamy kompozycje kwiatami lwiej paszczy, cyniami oraz krwawnikami. Pamiętajmy by przyciąć je na odpowiedniej wysokości, tak by nie zaburzyć proporcji całej kompozycji. Do dzieła !

Więcej o: