Odmień balkon na wiosnę

Coraz piękniejsza i cieplejsza aura zachęca do liftingu balkonu. Podpowiadamy jak szybko i tanio zagospodarować małą przestrzeń na świeżym powietrzu, tak by była pełna zieleni i sprzyjała odpoczynkowi i relaksowi.

Salonik na balkonie

Nawet jeśli nie mamy ogrodu nie powinniśmy rezygnować z zieleni. Balkon to miejsce w którym przy odrobinie sprytu i fantazji możemy stworzyć swój własny raj. Kanapa z baldachimem, prosty stolik i kilka donic w białym kolorze doskonale wkomponuje się w przestrzeń wypełnioną zielenią. Zasłona z pnączy i białe surfinie nadaję romantyczny charakter wnętrzu.  Wzdłuż barierki na straży intymności domowników stoją w donicach żywotniki zachodnie.

Mały balkon. Stolik, doniczka i krzesło w jednym

Nie każdy może poszczycić się tarasem. Mieszkania w mieście najczęściej wyposażone są w niewielkie balkony. Christian Lessing zaprojektował stojak na balkon, który przeistacza się w stolik z krzesłami, można na nim również wyeksponować doniczki z roślinami. Dzięki tamu praktycznemu i pomysłowemu rozwiązaniu można cieszyć się swoim balkonem, zjeść na nim posiłek i posiedzieć wygodnie z książką pomimo niewielkiej przestrzeni.

Nowoczesne doniczki na balkon

Doniczki wieszane na poręczy balkonu mogą opierać się na krawędzi barierki, bądź murka o grubości maksymalnie 6 cm. Doniczki Lofly railing sprawią, że osoby, które żyją w mieście w bloku mogą mieć kawałek nowoczesnego ogrodu. Leroy Merlin, 15,90 zł

Pergola na balkonie

Ciekawym pomysłem jest skonstruowanie metalowej pergoli wspartej na barierce. Dzięki takiemu zabiegowi sadząc zaledwie w dwóch doniczkach bluszcz , powojnik, hortensję pnącą lub dławisz możemy wypełnić całą powierzchnie zielonymi listkami. Na pewno będzie tam miło odpoczywać!

Sprytna doniczka na balkon

W większości balkony nie zachwycają przestronnością. Nie znaczy to jednak, że mimo tych ograniczeń, na przekór wszystkiemu,  nie możemy wygodnie zjeść na balkonie  śniadania w promieniach słońca. Pomorze nam w tym doniczka z wodoodpornego PCV z wygodną tacką na potrawy. Wymiary: 60 x 40 cm. www.superwnetrze.pl, 599 zł

Donice pod sufitem

Gdy mało miejsca na balkonie liczy się każdy jego skrawek. Potrójna doniczka kaskadowa Coubal, zawieszana na długim łańcuszku może się okazać doskonałym rozwiązaniem . Posiada specjalne wgłębienie w dnie, gdzie zbiera się nadmiar wody. Leroy Merlin 59 zł.

Grill na balkonie

Czemu nie? Jeśli tylko sąsiedzi nie będą narzekać na dym to możemy bardzo łatwo przyrządzić smaczne potrawy na grillu montowanym wprost na poręczy balkonu. Ten bardzo prosty w obsłudze grill węglowy może przysporzyć wiele radości, zwłaszcza mężczyznom.

Meble i parasol na balkon

Na małym balkonie warto postawić meble, które nie będą zajmować zbyt dużo miejsca i nie będą zagracać przestrzeni. Sprawdzą się wszelkie składane krzesła i stoliki, które możemy szybko i bez problemu schować na zimę do domu. Ważne by meble były wykonane z wysokiej jakości materiałów które są odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne. Jeśli długo przebywamy na balkonie nie zapominajmy o parasolu - wystarczy taki mocowany po poręczy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.