Na Wielkanoc tulipany

Pomysły na wielkanocne stroki z wiosennymi tulipanami w roli głównej. Podpowiadamy proste sposoby, które pomogą stworzyć  efektowną kompozycje na świątecznym stole.

Wielkanocne tulipany

Nie wszyscy wiedzą, że nazwa tulipan pochodzi od perskiego słowa dolbend. Oznacza on materiał, z którego upina się turban, przypominający kształtem kwiat tulipana.

Aranżacje:
Magdalena Birula-Białynicka i Karolina Ładyżyńska, pracownia florystyczna Wrzosowisko, Warszawa.

Tulipay w kolorowym pudełeczku

Tym razem wykorzystano gałązki wierzby i derenia jadalnego, gąbkę zaś ukryto pod mchem.

Tulipany i róże

Tym razem do oklejenia wykorzystano kawałki kłodziny palmowej i preparowane na ażurowo liście fikusa. Roślinną kompozycję ułożono z róż i tulipanów. Dodano piórka.

Tulipany w wazonie

Bukiet z tulipanów i wierzbowych gałązek wstawiono do wazonu osłoniętego suchymi źdźbłami.

Tulipany i hiacynty

Bryła styropianu oklejona korą brzozy i wzorzystymi serwetkami z papieru. W zagłębieniu z mokrą gąbką (osłoniętą mchem) tulipany i hiacynty.

Bazie w stearynie

W naczyniu ze stearyny wyłożonym mokrą gąb-ką ułożono tulipany, róże, wierzbwe gałązki i pędy jagodzin.

Tulipany na prezent

Ozdobna torebka skrywa tulipany i gałązki eukaliptusa. Zielone wąsy? (druty oplecione trawą) są dekoracyjnym dodatkiem. Dobry pomysł na prezent!

Piuropusze z liści tulipanów

Na finezyjnych podstawkach wyplecionych z drutu umocowano młodziutkie tulipany z cebulkami ukrytymi w kępkach porostu, a także świece. Jedne i drugie są stabilne dzięki mocowaniu w desce.

Nowatorski stroik z tektury

Pomysł na wykorzystanie tektury falistej. Jej wąskie ścinki umieszczono w płaskim naczyniu. Między kolejnymi warstwami - tulipany (wstawione do plastikowych fiolek) i kawałki derenia białego.

Więcej o: