Wiosenno-letni balkon

Sezon balkonowy uważam za rozpoczęty! Zobaczcie nasz ulubiony zakątek, gdzie spędzamy każdą wolną chwilę.

Balkon - dodatkowy salon

Latem balkon to u nas dodatkowy pokój. Spędzamy tutaj sporo czasu w ciągu dnia i przesiadujemy wieczorami, szczególnie, gdy dzieciaki już zasną :).

Balkon wśród kwiatów

Fot. www.drobiazgidomowe.blogspot.com

Balkon - zaciszny zakątek

Nasz balkon jest tak fajnie usytuowany, że stanowi zakątek, do którego nikt nam nie zagląda - z jednej strony osłania go drewniana ścianka i rząd kilkumetrowych tui,  z drugiej strony znajduje się balkon, który również należy od naszego mieszkania, a od przodu rozciąga się mały, zielony ogródek :)

Balkonowe drobiazgi

Przy drewnianej ściance (którą pozostawili nam poprzedni właściciele mieszkania), stoi podręczna szafka na balkonowe drobiazgi. Nad nią wiszą dwie, przeciągnięte pędzlem na biało, półki, które zmontowałam z drewnianych desek i metalowych wsporników. W białym koszu i na półeczkach kwitną kwiaty.

Sezonowe kwiaty na balkonie Sezonowe kwiaty na balkonie

Fot. www.drobiazgidomowe.blogspot.com


Kwiaty na balkonie

Pelargonie na balkonie Pelargonie na balkonie

Gdy tylko wróciliśmy z weekendu majowego, to tak jak planowałam, posadziłam kwiaty oraz zioła na balkonie. W tym roku wybrałam bujnie kwitnące przez całe lato, mało wymagające, wiszące odmiany PELARGONII oraz LOBELII. Pelargonie w kolorze delikatnego różu oraz bieli, a lobelie wiadomo - niebieskie. Wystarczyło dosłownie kilkanaście roślin, by nasz balkon zatonął w kolorowych płatkach i zielonych listach - tak jak lubię :)

Kwiaty na balkonie

Fot. www.drobiazgidomowe.blogspot.com

Balkon w pastelowych barwach

Balkonowe poduchy na fotele i kanapy Poduchy na balkonowe fotele i kanapy

Pastelowe barwy, kropki, kratki, błękity, biele, deseń w róże na tkaninach, kwiaty rabatowe w wazonach oraz latarenki sprawiają, że na naszym balkonie panuje przytulny, miękki, odrobinę romantyczny klimat. Wspaniale wtapiają się weń ciepłe, jasne promyki słońca, wiosenny wiatr, otaczająca świeża zieleń, zapach skoszonej trawy, szum gałązek brzozy oraz smak herbatki z fiołków :)

Balkon w pastelowych odcieniach Balkon w pastelowych odcieniach

Fot. www.drobiazgidomowe.blogspot.com

Pozdrawiam Was słonecznie i zapraszam do mojego bloga: www.drobiazgidomowe.blogspot.com

Więcej o: